استفاده از آسفالت خشک در تهران

0

مدیرعامل سازمان فنی و عمرانی شهر تهران از به کارگیری آسفالتی با دانه‌بندی متخلخل برای اولین بار در کشور خبر داد که احساس خشک بودن مسیر در هنگام بارش، بدون آن که آبی از پشت خودرو پاشیده شود از عمده‌ترین مزیت‌های این نوع آسفالت به شمار می‌رود.
مسعود نصرآزادانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ایجاد کمیته‌ بهینه‌سازی روش‌ها و بررسی ارتقای کیفیت آسفالت و روکش آن، افزود: این نوع آسفالت در اتوبان شهید بابایی، حدفاصل پل لشکرک تا دانشگاه امام حسین (ع) به صورت پایلوت به کار برده شده است.
به گفته وی، احساس خشک بودن سطح مسیر، بدون آن که آبی از پشت خودرو پاشیده شود از جمله مزیت‌های این آسفالت به شمار می‌رود که در طول مسیر یاد شده، اجرا شده است.
مدیرعامل سازمان فنی و عمران شهر تهران با بیان این که در حال حاضر دانش فنی و ماشین‌آلات اجرایی بدین منظور در تهران تامین شده است، اظهار امیدواری کرد تا بتوان از این روش در اتوبان‌های همچون آزادگان و سایر باندهای سبقت استفاده کرد.
نصرآزادانی همچنین درباره سرنوشت پل امامزاده حسن که به روی ریل راه‌آهن ساخته شده است، اما هم‌اکنون راه‌آهن از زیر پل جمع شده است، توضیح داد: قطعا فضای آزاد شده برای اتصال طرفین محوطه‌ها و محلات پیش‌بینی شده است، اما به دلیل این که تملک زمین‌ها در اختیار راه‌آهن است، بین مناطق ۱۸، ۱۷ و راه‌آهن باید مذاکراتی صورت گیرد که این نیز خارج از حوزه معاونت فنی عمرانی است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.