استفاده از جدولهای سنتی در تهران ممنوع شد

0

استفاده از جداول تولید شده به روشهای دستی و سنتی در پروژه های عمرانی شهرداری تهران به دلیل عمر مفید کوتاه با ابلاغ آئین نامه ای ممنوع شد.
به گزارش ConsBank ، جداول بتنی تولید شده به روشهای سنتی و دستی عمر مفید کوتاهی دارند و تعویض مکرر آنها، علاوه بر تحمیل هزینه های اضافی به شهر موجب گلایه مندی شهروندان نیز می شود.
مازیار حسینی معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران در این مورد گفت: پس از انجام مطالعات لازم و بررسی های آزمایشگاهی و میدانی بر روی محصولات موجود در بازار در ارتقا کیفیت پروژه های عمرانی، استفاده از جداول بتنی تولید شده به روش سنتی در دستور کار قرار گرفت تا علاوه بر کاهش هزینه ها از تعویض مکرر جداول نیز پرهیز شود.
وی تاکید کرد:  با توجه به تفاوتهای واضح در دوام  و کیفیت جداول بتنی استاندارد مکانیزه با جداول تولیدی به روشهای سنتی و دستی و به منظور کاهش هزینه های نهایی طرحها از این پس استفاده از جداول بتنی تولید شده به روش سنتی و دستی در تمام پروژه های عمرانی شهرداری تهران غیر مجاز اعلام شد.
 براساس این گزارش فهرست تولید کنندگان مجاز جداول بتنی مکانیزه ی استاندارد تهیه و ابلاغ شده و محصولات تولید کنندگان مجاز اعلامی به طور مستمر توسط کارشناسان اداره کل هماهنگی فنی وعمرانی مناطق و سازمانها و مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح حوزه معاونت فنی وعمرانی مورد کنترل قرار گیرد.
 اطلاعات تولید کنندگان مجاز نیز به صورت بطور مستمر به روز رسانی شده و از طریق پایگاه peymankaran.ir در اختیار قرار می گیرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.