استفاده تعاونی‌های مسکن از مصالح نامرغوب در ساخت مسکن

0

برخی از تعاونی‌ها در راستای سودجویی از مصالح نامرغوب در ساخت و ساز مسکن مهر استفاده می‌کنند.
محمد عسکری‌زاده مدیرکل تعاون هرمزگان با بیان اینکه طبق بررسی‌ها و بازدیدهای صورت گرفته، مشاهده شده است که برخی از پیمانکاران تعاونی‌ از آهن‌آلات نامرغوب و بازیافتی و دست چندم استفاده می‌کنند، اظهار داشت: در راستای جلوگیری از پیشرفت روند نکته مذکور باید نظارت‌ها برکار و نحوه عملکرد پیمانکاران مسکن بیشتر شود.
وی با اشاره به زلزله اخیر ۹/۴ ریشتری بندرعباس و صدمه‌دیدن بسیاری از واحدهای تازه ساخت شهرک اندیشه این شهر گفت: در صورت پیشرفت نقض قوانین فنی در ساختمان‌های مسکن مهر، شاهد تولد شهرک اندیشه‌های دیگری در بندرعباس خواهیم بود که می‌تواند بسیاری از بخش‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه را متضرر کند.
مدیرکل تعاون هرمزگان همچنین خواستار تشکیل کمیته و ستادی شد که بتواند بر روی کار کیفی سازندگان مسکن مهر به طور دقیق و سخت‌گیرانه نظارت کند و بیان کرد: با نظارت قوی و منسجم بر روی امور فنی و کیفی ساخت می‌توان از هدر رفت سرمایه‌های مردم جلوگیری کرد.
عسکری‌زاده در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب و پرحجم تعاونی‌های مسکن هرمزگان در چند سال اخیر‌ افزود: خوشبختانه در مباحث هزینه کرده، تعاونی‌ها در استان از کمترین انحراف برخوردار بوده‌اند و این امر در نوع خود قابل تحسین است.
وی ادامه داد: پیشبرد پرسرعت امور ساخت مسکن مهر علاوه بر رفع نیاز مردم سبب ارزان‌تر تمام شدن قیمت آن و اعتماد هرچه بیشتر مردم به طرح‌های این چنینی دولت نیز می‌شود.
عسکری‌زاده بیان داشت: در برخی از موارد مشاهده می‌شود که سودجویان با سوءاستفاده از اعتماد موجود مسئولان تعاونی‌ها، بنابر گران بودن برخی از مصالح همانند آهن‌آلات از نوع بی‌کیفیت آن استفاده می‌کنند.
وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با هدایت درست و مطلوب تعاونی‌های مسکن مهر استان علاوه بر نگه‌داشتن و تزریق شتاب هر چه بیشتر به این طرح خانه‌هایی مستحکم به اقشار مختلف تحویل دهیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.