استفاده از واقعیت مجازی به جای کاتالوگ‌های پرعکس

0

استفاده از واقعیت مجازی به جای کاتالوگ‌های پرعکس

شرکت ایر‌بی‌ان‌بی (airbnb) اقامتگاه‌های مختلف در اختیار مسافرانی قرار می‌دهد که برای کار یا تفریح سفر می‌کنند و برای مدتی کوتاه، نیاز به اسکان در یک اتاق، آپارتمان یا ویلا دارند. این شرکت تصمیم گرفته به جای کاتالوگ‌های پر از عکس، از واقعیت مجازی استفاده کند تا مسافر قبل از انتخاب، زندگی در اقامتگاه موردنظر را تجربه کند. بدین‌ترتیب او می‌تواند بهتر تصمیم بگیرد و در مقصد، سورپرایز نخواهد شد.

معمولا وقتی می‌خواهید به سفر بروید با لیستی گوناگون از هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلف روبرو هستید که هیچ تصوری از شرایط واقعی آن ندارید. اما با استفاده از پیشرفت فناوری و واقعیت مجازی، شما و همسفرهایتان می‌توانید زندگی در اقامتگاه موردنظر را لحظه به لحظه تجربه کنید و با حسی بهتر و اطمینانی بیشتر انتخاب کنید.

با استفاده از این تجربه نوین، ایربی‌ان‌بی به مشتریانش اجازه می‌دهد دقیقا ببینند در مقصد با چه اقامتگاهی روبرو خواهند شد. این شرکت تصمیم جدیدش را در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد. البته پروژه مذکور هنوز نهایی نشده و مقدمات آن فراهم می‌شود. در این پروژه تصاویر ۳۶۰درجه با کیفیت بالا و اسکن‌های ۳بعدی به‌کار می‌رود تا مسافر به‌دقت اقامتگاه‌های مختلف را بررسی کرده دقیقا همان گزینه‌ای را انتخاب کند که نیاز دارد و می‌پسندد. در این پروژه بزرگ و هیجان‌انگیز، مسافر به‌کمک واقعیت مجازی و هدست‌های ویژه، در اقامتگاه موردنظر قدم می‌زند و اطلاعات لازم را در مورد شهر مقصد هم دریافت می‌کند. حتی در صورتی که شما به خارج از کشور سفر ‌کنید، در این پروژه تمام اطلاعات به زبان مادری شما ترجمه می‌شود تا هیچ‌گونه ابهام و سوالی باقی نماند.

حتی این امکان وجود دارد که مسافر اشیا و لوازم شخصی خود را هم به این تصویر واقعیت مجازی اضافه کند و مقصد را قبل از سفر تجربه کند. گفتنی است ایربی‌ان‌بی قبلا هم در نمایشگاه طراحی میامی ۲۰۱۷ با مولر فن‌سورن همکاری کرد و اقداماتی کوچک در مورد کاربرد واقعیت مجازی انجام داد.

هنوز مشخص نیست این پروژه جدید در چه تاریخی آماده بهره‌برداری است. در ضمن مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند که افزودن هر کارکرد یا ویژگی جدید به این طرح نیازمند آزمایش، تمرین و ارزیابی فنی است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.