استیضاح آخوندی رای نمی آورد

0

به گزارش Consbank، حسن حسینی شاهرودی دبیر کمسیون اقتصادی مجلس دهم در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: به نظرم استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی در صحن مجلس رای نمی آورد، این استیضاح به نوعی مطرح کردن سوالات قوی از وزیر است تا در خصوص عملکرد و قصوراتش در حوزه وزارت راه و شهرسازی توضیحاتی ارائه دهد.
وی با بیان اینکه ادغام دو وزارتخانه راه و شهرسازی در دولت گذشته ادغام درستی نبوده است، افزود: طبیعی است که وزیر انتخابی امکان رسیدگی و کنترل این دو وزارتخانه قدر و بزرگی که هیچ ارتباطی به هم ندارند را نداشته باشند.
حسینی شاهرودی ادامه داد: حوزه راه و حمل و نقل ریلی و هوایی کمترین ارتباط را با مسکن و شهرسازی دارد، علاوه براین مدیریت این دو وزارتخانه تخصص های جداگانه ای لازم دارد.
دبیر کمسیون اقتصادی مجلس دهم تصریح کرد: این طبیعی است که در نتیجه مدیریت دو حوزه تخصصی جدا از هم راه و شهرسازی، گاهی یکی از این حوزه ها تضعیف شود.
وی تاکید کرد: حتی اگر درحوزه کلان هم توجه کنیم، رکود حاکم بر حوزه مسکن گواه تضعیف مدیریت مسکن است چرا که به عینه مشاهد می کنیم مسکن مهر به گل نشسته، در ۴ سال اخیر این حوزه هیچ تحرکی نداشته و مشکلات عدیده ای متوجه عموم مردمی شده که غالبا از اقشار ضعیف جامعه هستند.
حسینی شاهرودی بیان داشت: این ضعف ها در دولت و وزارتخانه کنونی رخ داده و علاوه بر این حوادثی چون قطار سمنان_مشهد، هواپیما و سایر اتفاقات جاده ای مزید بر علت شده تا نمایندگان مجلس استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی را تنظیم کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.