اسوارت هتلی از طبیعت در طبیعت و برای طبیعت

0

طرحی برای ساخت هتلی در شمال نروژ

اسوارت هتلی از طبیعت در طبیعت و برای طبیعتشرکت نروژی اسنوهتا Snøhetta طرحی برای ساخت هتلی در شمال نروژ دارد که انرژی مورد نیازش را از محیط طبیعی اطراف تأمین می‌کند. این هتل که اسوارت (Svart) نام دارد نخستین هتل در نوع خود محسوب می‌شود که در مقایسه با هتل‌های مدرن سالیانه ۸۵درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند. اسوارت درواقع هتلی از طبیعت، در طبیعت و برای طبیعت است. این هتل در دوره‌ای ۶۰ساله انرژی تجدیدپذیری بیشتر از مقدار انرژی‌ای که برای ساخت، تولید مصالح و تخریب بنا نیاز است تولید می‌کند. برای ساخت این هتل اسنوهتا چندین طرح آماده کرده است.

اسوارت هتلی از طبیعت در طبیعت و برای طبیعت این شرکت با استفاده از شیوه نقشه‌یابی در پی بهره بردن از رفتار پرتوهای ساطع‌شده در محیط طبیعی اطراف هتل است. بر این اساس کوشش شده تا هتل به شکلی دوار و چرخان طراحی شود تا همه وقت از انرژی خورشید بهره‌مند باشد. نمای هتل نیز به گونه‌ای طراحی شده تا با استفاده از بالکون‌های مجزا نیاز به سرمای مصنوعی در تابستان کاهش یابد و در زمستان نور از طریق پنجره‌های بزرگ به اتاق‌ها راه یابد. سقف هتل نیز با سلول‌های خورشیدی پوشیده می‌شود.

اسوارت هتلی از طبیعت در طبیعت و برای طبیعتدیوارهای هتل نیز با بهره‌گیری از گرمای طبیعی درون زمین به گرم کردن مجموعه اتاق‌ها کمک می‌کند و از مصرف کلی انرژی به مقدار زیادی می‌کاهد. در ساخت دور تا دور هتل و هر کجا که ممکن باشد از مصالح طبیعی مانند چوب که هزینه تولید، ساخت و انتقال کمتری دارند استفاده می‌شود. کوشش می‌شود که از مصالحی مانند فولاد و بتن استفاده نشود. طراحی هتل با الهام از معماری محلی خانه‌های ماهیگیران و کلبه‌های خشکاندن ماهی ساخته می‌شود. پیرامون دایره‌ای شکل هتل نیز که با ستون‌های مقاوم چوبی از ساحل تا دورن هتل کشیده می‌شود منظره دلپذیری را به نمایش می‌گذارد.

نمایی که با ذات طبیعت محیط هماهنگی تام دارد. در تابستان راه چوبی زیر اتاق‌های هتل به عنوان دالانی برای عبور و در زمستان به عنوان محلی برای پهلو گرفتن قایق‌ها و کلک‌ها استفاده می‌شود. در طراحی هتل اسوارت کوشش شده کمترین دخالت در طبیعت صورت گیرد و در مجموع محیطی مناسب برای حفظ زیبایی‌های طبیعی و گونه‌های جانوری و گیاهی محیط باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.