اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی خانه که اغلب نادیده گرفته می شوند

0
اشتباهات دکوراسیون

دکوراسیون داخلی خانه با در نظر گرفتن اصول زیبایی هنری می تواند خانه شما را تبدیل به یک مکان خارق العاده سازد. دکوراسیون یک هنر است، نه یک علم و ممکن است گاهی دشوار به نظر برسد. حتی بهترین دکوراتورها ممکن است اشتباهات بزرگی را مرتکب شوند و گاهی ممکن است به نکاتی توجه کنند که هرگز برای شما قابل تشخیص نیست. اگر احساس می کنید یکی از اتاق های خانه یا هر فضای دیگری ناهماهنگ به نظر می رسد، از خودتان بپرسید کدام یک از این اشتباهات دکوراسیون را مرتکب شده اید!

اشتباه اول. انتخاب یک تم هماهنگ و یکپارچه برای همه وسایل

این ایده که همه وسایل باید با هم هماهنگ و به یک رنگ باشند، از پرده ها گرفته تا فرش و روتختی و روبالشی ها، یک ایده قدیمی از دهه ۵۰ و ۶۰ می باشد و یکی از رایج ترین اشتباهات دکوراسیون می باشد. در دکوراسیون به شیوه مدرن، انتخاب یک رنگ برای همه وسایل، مورد تأیید نیست. بهتر است گاهی برخی از وسایل را به شیوه ای متفاوت و غیرمنتظره نسبت به دیگر بخش ها انتخاب کنبد.

 اشتباهات دکوراسیون

اشتباه دوم. تمرکز به روی رنگ و در نظرنگرفتن بافت

توجه به بافت در دکوراسیون از جمله مواردی است که به فضای اتاق روح می بخشد و آن را زنده نگه می دارد و از مواردی است که اغلب نادیده گرفته می شود. برای افزودن بافت به دکوراسیون مواردی مانند پتو، فرش و وسایل آنتیک گزینه های مناسبی می باشند.

اشتباه سوم. عدم توجه به مقیاس و اندازه

یکی از نکات بسیار مهم در دکوراسیون توجه به اندازه وسایل و رعایت تناسب آنها با هم می باشد. یکی از قوانینی که در زمینه تناسب در دکوراسیون وجود دارد، قانون دو سوم می باشد، به این معنی که آثار هنری که بالای مبل یا تخت نصب می کنید بایستی حداقل دو سوم پهنای آن باشد.

اشتباهات دکوراسیون

اشتباه چهارم. پر کردن فضای اتاق با تعداد زیادی وسیله

یکی از اشتباهات دکوراسیون، پرکردن فضای کوچک با تعداد زیادی وسیله می باشد که به نظر می رسد به زور در آن فضا جا داده شده اند. توجه داشته باشید که فضای اتاق نیاز به نفس کشیدن دارد و همچنین قرار دادن تعداد زیادی وسیله باعث می شود هیچکدام از آنها به چشم نیایند. همچنین در نظر داشته باشید که استفاده از تعداد زیادی وسیله در اندازه کوچک سبب می شود که فضای اتاق در هم ریخته و بی نظم به نظر برسد.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.