اصلاح نماهای ساختمان‌های دارای نماهای آشفته تهران

0

بنابر اظهارات قائم‌مقام شهرسازی و معماری شهرداری تهران، ارسال ابلاغیه اصلاح نمای ساختمان‌هایی که دارای نماهای آشفته هستند، از اوایل سال آینده آغاز می‌شود.
سعید غفرانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: هم‌اکنون تهیه نقشه نمای ساختمان‌هایی که شروع به ساخت و ساز می‌کنند، اعمال شده و کنترل‌های لازم نیز صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: این در حالیست که ساختمان‌هایی که پیش از این احداث شده‌، اما نمای آشفته‌ای دارند، نیز به تدریج با دستورالعمل‌هایی که ارسال خواهیم کرد، اصلاح می‌شود.
قائم مقام شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این باره که اصلاح نمای ساختمان‌هایی که وضعیت آشفته دارند از چه زمانی اجرایی می‌شود؟ پاسخ داد: هر چند این موضوع همکاری شهروندان را می‌طلبد، اما از اوایل سال آینده ابلاغ می‌شود.
غفرانی با بیان این که بنده نسبت به نماهای ساختمانی معترض هستم، گفت: چرا که این نماها نتوانسته پاسخگوی نیاز شهر تهران باشد، بنابراین دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌هایی را در این رابطه ارسال کرده‌ایم.
وی تاکید کرد: باید نگاه بصری مردم به فضاها از نظر کمی و کیفی، ارتقا و نماهای ساختمانی از این وضعیت آشفتگی خارج شوند.
قائم مقام شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه در مورد طرح «احداث پارکینگ‌های محله‌ای و فروش آن به مالکان واحدهای مسکونی فاقد پارکینگ» نیز یادآور شد: برای رفع این مشکل با تصمیمی که در حوزه شهرسازی اتخاذ شده، مقرر شد تا مالکان در شعاع ۲۵۰ متری به تامین پارکینگ متعهد شوند.
غفرانی یادآور شد: بنابراین در زمان دریافت پایان کار حتما باید کسری پارکینگ در شعاع یاد شده، تامین شود که در این زمینه مالکان موظفند اسنادی مبنی بر خریداری پارکینگ‌ها را ارائه دهند تا مشخص شود برای پارک خودرو مشکلی ندارند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.