اعتراض پروین احمدی نژاد به فروش متری مسکن

0

عضو شورای اسلامی شهرتهران با اشاره به تبلیغات شهرداری برای اجرای مرحله سوم فروش متری مسکن گفت: این طرح، تبدیل به رانت در شهرداری تهران شده است که سرمایه های مردم را به خطر می اندازد.
پروین احمدی نژاد در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: شهرداری تهران در شرایطی مردم را تشویق به مشارکت در مرحله سوم طرح فروش متری مسکن می کند که اجرای این طرح در حال واگذاری به بخش خصوصی است.
وی افزود: به تازگی، بخش خصوصی به افرادی که در دو دوره قبل، اقدام به خرید متری مسکن کرده بودند، اعلام کرده است که نمی تواند تعهدش را انجام دهد و از شهروندان خواسته است در قبال سود ۱۲ درصد، خریدهای خود را پس بدهند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اعلام رسمی عدم اجرای تعهدات موجب نگرانی مردم شده و آنها را ترغیب به پس دادن خریدهای مسکن کرده است، گفت: اکنون، این سوال مطرح است در شرایطی که بخش خصوصی اعلام عدم توانایی انجام تعهدات خود را کرده با چه تضمینی مرحله سوم فروش متری مسکن در حال اجراست؟
احمدی نژاد تاکید کرد: از سوی دیگر، چه ضمانتی وجود دارد که بخش خصوصی بعد از پس گرفتن خریدهای مسکن مردم، با توجه به تضمین سود ۱۶ درصدی اجرای طرح از سوی بانک، اقدام به دریافت الباقی سود مردم از بانک به نفع خود نکند؟
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر تضعیف جایگاه نظارتی شورای شهر بر عملکرد شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ضعیف شدن این جایگاه، اکنون موجب ایجاد فضای رانت در شهرداری تهران شده است و به همین دلیل کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در حال تهیه گزارش رسمی از عملکرد شهرداری در این زمینه است.
احمدی نژاد با بیان اینکه باب جدیدی برای عدم رسیدگی به گزارش های عملکرد شهرداری در جلسات علنی شورای شهر باز شده است، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه، با وجود فشار سنگینی که درباره نظارت شورای شهر بر شهرداری تهران وجود دارد، گزارش خود را در مورد فروش متری مسکن در صحن علنی شورای شهر مطرح می کند تا مردم در جریان سرنوشت سرمایه گذاری خود قرار گیرند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.