اعطای وام ارزان قیمت نوسازی بافتهای فرسوده تهران

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه وام ارزان قیمت برای بازسازی بافت‌های فرسوده مناطق پایین شهر تهران به دو روش پرداخت می شود گفت: از ابتدای برنامه چهارم توسعه تاکنون تنها ۶ درصد از ۳۵۰۰ هکتار بافت فرسوده تهران نوسازی شده است.
به گزارش consbank به نقل ازفارس، احمد صادقی در پاسخ به این سئوال که آیا پرداخت وام ارزان قیمت به بافت‌های فرسوده در دولت تصویب شده است، افزود: پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی به بافت‌های فرسوده همان وامی است که نرخ سود آن ۱۲ درصد است و توسط دولت نیز تصویب شده است، بنابراین این وام‌ به دو روش توسط شرکت عمران بهسازی شهری ایران و معاونت مسکن و ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی پرداخت می‌شود.
صادقی گفت: متقاضیانی که واحد مسکونی آنها در محدوده بافت‌های فرسوده قرار دارد، برای دریافت وام ارزان قیمت باید به شرکت عمران بهسازی شهری ایران مراجعه کنند.
وی افزود: افرادی که واحد مسکونی آنها در محدوده بافت‌ فرسوده قرار ندارد و می‌خواهد به طبقات فوقانی واحد مسکونی خود طبقاتی اضافه کند می‌تواند برای دریافت وام پس از اخذ تأیید استحکام از سازمان نظام مهندسی به معاونت مسکن و ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی مراجعه کنند.
مدیرعامل شرکت عمران بهسازی شهری ایران تأک?د کرد: شهر تهران ۳۵۰۰ تا ۳۷۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد که از ابتدای برنامه چهارم توسعه تاکنون تنها ۶ درصد از این بافت فرسوده نوسازی و بازسازی شده است.
صادقی تأکید کرد: پایین بودن بازسازی بافت فرسوده تهران به دلیل ورود نکردن دولت به بافت‌های فرسوده و از طرفی نبود انگیزه برای سرمایه گذاران و مالکان برای باسازی بافت فرسوده بوده است.
احمدی نژاد رییس جمهوری در مراسم افتتاح چند پروژه آموزشی و ورزشی ،با حضور در جمع اهالی منطقه ۱۰ تهران اعلام کرده بود که برای تمام کسانی که بخواهند بافت‌های فرسوده را در این منطقه و دیگر مناطق پایین شهر بازسازی کنند، به سرعت در شورای مسکن وام ارزان قیمت تصویب خواهیم کرد.
وی وعده داد که در جلسه هفته آینده شورای مسکن، شخصا حضور پیدا خواهم کرد و برای مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و پائین خیابان انقلاب وام ارزان قیمت با سود پائین، سریع و به اندازه کافی برای نوسازی بافت‌های فرسوده تصویب می‌کنیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.