اعطای وام ۸۰ میلیونی مسکن به نخبگان

0

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان از اعطای وام مسکن در دو سطح ۵۰ و ۸۰ میلیون تومانی ویژه نخبگان که امسال انجام خواهد شد، خبر داد.
سیدمهدی فخرایی در حاشیه هم اندیشی استعدادهای درخشان با مقامات وزارت بهداشت اظهار داشت: این وام‌ها را نخبگانی که عضو بنیاد ملی نخبگان هستند دریافت می‌کنند.
وی افزود: وام‌های مذکور از طریق بانک‌های عامل برای ساخت مسکن به نخبگان معرفی شده اعطا خواهد شد. دغدغه دولت در گذشته اعطای این وام‌ها فقط برای خرید مسکن بود که اخیراً در همایش نخبگان جوان و در طی تقاضا از رئیس جمهوری هیئت دولت موافقت کرد این وام‌ها علاوه بر ساخت به خرید مسکن هم تعلق بگیرد.
فخرایی افزود: تا به حال ۳۰۰ نفر برای دریافت وام از بنیاد ملی نخبگان معرفی شدند همچنین در آیین نامه اعطای وام امتیازاتی از قبیل سن، سطح تحصیلات و وضعیت تأهل مطرح شده است که این افراد در اولویت قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر افرادی که تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هستند جوانند و شغلی ندارند برای ساخت خانه مدت استراحت ۳ ماهه برای پرداخت اقساط وام پیش بینی شده است اما برای خرید خانه اقساط وام بلافاصله باید پرداخت شود.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: حمایت های پژوهانه برای دانشجویان مختلف و مقاطع مختلف بدین گونه است که برای دوره‌های کارشناسی که با یک کنکور وارد دانشگاه می‌شوند حمایت‌ها تا ۴ سال برای دوره‌های پزشکی حداکثر تا ۶ سال و دوره های بالاتر به عنوان دانشجوی دکترا حمایت می‌شوند.
وی اضافه کرد: برای دانشجویان دوره پزشکی هم روالی به عنوان تمدید جوایز از مقطعی به مقطع بالاتر ویژه کسانی که کارنامه علمی خوبی دارند قرار داده‌ایم که حمایت‌ها برای آنها پس از ۴ سال ادامه پیدا کند.
وی همچنین از راه‌اندازی تسهیلات ارائه حمایت طرح دوره فرانخبگی اشاره کرد و گفت: آیین نامه‌های این طرح در بنیاد نوشته شده است و افرادی که داوطلب هستند می توانند با مراجعه به یکی از مراکز پژوهشی و یا یکی ازدانشگاه‌هایی که این طرح در آنجا اجرا می‌شود و به صورت فرانخبگی کار کنند که این طرح در حال حاضر در حال تدوین نهایی است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.