اعطای اعتبارنامه‌های هیات مدیره دور پنجم سازمان نظام مهندسی

0

وزیر مسکن، عصر امروز طی نشستی با هیات مدیره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در دفتر خود، اعتبارنامه‌های اعضا را به آنان ارائه می‌کند و احتمال این‌که مهدی هاشمی به عنوان رییس سازمان انتخاب شود بسیار زیاد است.
یک منبع آگاه در این باره به ایلنا گفت: علی نیکزاد بر اساس مصوبه دولت تعداد ۳ نفر از اعضای ۱۵ نفره فعلی انتخاب شده هیات مدیره را حذف و تعداد ۱۳ اعضای جدید را به آنان اضافه کرده‌است، تا پنجمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهدنسی ساختمان بار دیگر با ۲۵ نفر همانند دوره‌های گذشته، کار خود را آغاز کند.
این منبع آگاه افزود: دولت قبل از انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان، در یک اقدام بی‌سابقه با تغییر آیین‌نامه انتخابات سازمان مذکور به رغم مخالفت بسیاری از مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی در تلاش بود که‌این نهاد غیر دولتی را در اختیار خود داشته باشد.
به گفته وی، هر چند که تلاش دولت ناموفق بود و کاندیداهای اعلام شده مانند محمد علی آبادی، حسن زیاری، هادیانی و سید مهدی هاشمی برای عضویت در این تشکل حد نصاب آرا را کسب نکردند اما دولت با فعالیت‌هایی که بعد از انتخابات به وجود آورد، سرانجام موفق شد حداقل یکی از افراد پرنفوذ خود را در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی عضو کند.
بر اساس این گزارش، مهدی هاشمی سرپرست سابق وزارت کشور، معاون اسبق وزارت راه و رییس فعلی یکی از فدراسیون‌های ورزشی توانست با اعمال نظر دولت عضو پنجمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی شود.
بر اساس شنیده‌ها، در حال حاضر و پس از قطعی شدن تعداد اعضای ۲۵ نفره هیات مدیره سازمان، نوعی جنگ قدرت بین پیشکسوتان و افراد منتسب به دولت برای به عهده گرفتن ریاست این سازمان در گرفته است.
پایان پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.