اعطای مجوزساخت وساز در پشت بام ها در راستای مسکن مهر است

0

در صورتی که منازل مسکونی مالکان از مقاومت لازم برخوردار باشد، می‌توانند به ازاء ساخت هر تعداد واحد در قالب طبقات فوقانی ۱۵ میلیون تومان وام دریافت کنند.
علی‌ نیکزاد وزیر مسکن در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: کسانی که متقاضی دریافت وام مسکن هستندمی‌توانند با تکمیل فرم ” ج ” مقدمات اخذ وام را فراهم کنند. اما متقاضیان وام باید نسبت به این مسئله آگاه باشند که منازل آنها باید از سوی نظام مهندسی به لحاظ مقاومت مورد تأیید قرار گیرد.
وی افزود: مالکانی که ساختمان‌ آنها از شرایط لازم جهت ساخت و ساز برخوردار باشد ضمن اخذ تأییدیه نظام مهندسی و اخذ پروانه ساخت می‌توانند به تعداد واحد‌های در دستور ساخت وام ۱۵ میلیون تومانی دریافت کنند مشروط بر اینکه واحد‌های مزبور را در قالب مسکن مهر احداث و به افراد واجد شرایط واگذار کنند.
وزیر مسکن با اشاره به این موضوع که بخش‌نامه اجرایی کردن طرح مذکور منتشر و به سراسر کشور ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: متقاضیان ساخت طبقات فوقانی در این راستا باید با مراجعه به سازمان مسکن و شهرسازی ضمن اعلام آمادگی خود باید مراحل محقق کردن درخواست خود را بگذرانند.
وی تصریح کرد: متقاضیان با مراجعه به نظام مهندسی و اخذ تأییدیه از این محل و معرفی خود به سازمان مسکن و شهرسازی ضمن دریافت پروانه ساخت به بانک مسکن جهت اخذ وام معرفی و تسهیلات لازم بدین منظور را دریافت می‌کند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در پی ابلاغیه صورت گرفته در این خصوص متقاضی یا پیشنهادی داشتید یا خیر؟ اظهار داشت: خیر!
نیکزاد متذکر شد: در خصوص احداث مسکن در قالب مسکن مهر و حتی صنعتی‌سازی با هیچگونه مشکلی یا کمبودی مواجه نیستیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.