اعلام آمادگی یک شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در مسکن مهر

0

نماینده یک شرکت ساختمانی بلژیکی در ایران برای تامین مالی احداث بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی طرح مهر در کشور اعلام آمادگی کرد.
علی آریانا در گفت وگو با ایرنا افزود : تامین مالی احداث هر واحد مسکونی در طرح مسکن مهر براساس نیاز متقاضیان بین ۳۰ تا ۹۰ میلیون ریال است.
وی اضافه کرد، دوره بازپرداخت این تسهیلات که از طریق یکی از بانک های خصوصی کشور پرداخت می شود ، یک تا پنج سال پیش بینی شده است و با نرخ سود ۱۴ درصد در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت .
یادآور می شود، علی نیکزاد وزیر مسکن وشهرسازی دولت دهم در آبان ماه امسال اعلام کرد، این وزارتخانه از حضور شرکتهای خارجی دارای فناوری نوین و قیمت مناسب برای سرمایه گذاری در بخش مسکن استقبال می کند .
آریانا در ادامه یادآور شد: پروژه های مسکن مهر در مساحت های ۶۰ تا ۹۰ متر مربع طراحی می شوند و منابع مالی مذکور نقش موثری در سرعت بخشیدن به اجرای آن خواهند داشت.
گفتنی است، وزارت مسکن وشهرسازی برای متقاضیان واحدهای مسکونی طرح مهر علاوه بر ۱۰ میلیون ریال تسهیلات آماده سازی، مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال برای ساخت طی سه مرحله اختصاص داده است .
نماینده شرکت ساختمانی سیسمو بلژیک در ایران افزود: این شرکت چنانچه در پروژه های مسکن مهر به عنوان پیمانکار وارد عمل شود ، آمادگی ساخت این خانه ها را در دوره ۱۵ ماهه دارد .
وی تصریح کرد، بهره گیری از فناوری نوین ساختمانی از ویژگیهای اینگونه پروژه ها خواهد بود که پیش از آن گواهی مربوطه از مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن اخذ شده است .
یادآور می شود، علیشیری معاون وزیر اموراقتصادی و دارایی شهریورماه امسال اعلام کرد : طی دو سال گذشته حدود ۲۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور مصوب شده است که با بهره برداری ازآنها تا چند سال آینده جهش چشمگیری درمیزان تولیدات و صادرات کشور ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی واقتصادی گفت : سرمایه گذار خارجی در بسیاری از کشورها ۱۰ تا ۱۵ درصد از کل منابع مالی طرح را تامین می کنند و بقیه منابع را دولتها از طریق منابع ترجیحی بانکها یا موسسه های مالی جذب می کنند که در ایران اینگونه نیست.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.