اعمال محدودیت شدید ساخت‌وساز درشمیران

0

شهردار تهران با اشاره به این که درآمدهای شهرداری با وجود مشکلات مختلف بیش از ۸۵ درصد محقق شده است از ارایه لایحه بودجه سال آینده شهرداری به شورای شهر در نیمه اول بهمن خبر داد و گفت: پیشنهاد داده‌ایم تا بودجه سال آینده نسبت به بودجه امسال کاهش پیدا نکند.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح ۱۸۰ پروژه شهرداری منطقه یک در جمع خبرنگاران با بیان این که منطقه یک از مناطق برخوردار است اما نقاط محروم هم دارد گفت: در منطقه شمیرانات بخشی از روستاهای قدیمی وجود دارد که هنوز هویت و اصالت خود را دارند و باید به دلیل مشکلات خاص به آن‌ها توجه کنیم و برخی نقاط این منطقه حتی از جنوب شهر هم محروم‌تر است اما در مجموع این منطقه برخوردار است و روند رشد آن در حوزه های فضای سبز، جلوگیری از ساخت و ساز حفظ خط تراز ۱۸۰۰ متر ادامه خواهد داشت و جزو اولویت‌های منطقه است.
وی افزود: از برنامه‌های قطعی شهرداری این است که اجازه جذب جمعیت بیشتر در منطقه یک را ندهد و ساخت و سازها در این منطقه به شدت محدود خواهند شد و بلند مرتبه‌سازی در این منطقه دیگر انجام نمی‌شود، چرا که با وجود جمعیت بیشتر مشکلات جدی و اساسی برای این منطقه ایجاد می‌شود.
شهردار تهران افزود: با آن که این تصمیم برای شهرداری به دلیل آن که این منطقه مهم‌ترین منطقه درآمدی شهرداری محسوب می‌شود بسیار سخت است اما تصمیمی بوده که برای اداره امکانات و خدمت بهتر به شهروندان منطقه گرفته شده است.
وی در پاسخ به سوالی در مورد درآمدهای شهرداری گفت: بخشی از درآمدهای شهرداری براساس عوارض و پولی است که مردم می‌دهند بخشی از آن از ساخت و سازها در شهر و بخشی نیز باید توسط دولت تامین شود.
قالیباف خاطر نشان کرد: ما بارها گفته‌ایم که نه در این دوره که من در شهرداری هستم بلکه در دوره‌های گذشته نیز دولت آن تعهدی را که باید نسبت به شهر داشته باشد نتوانسته عمل کند و قبل و بعد انقلاب و در سال‌های مختلف این مشکل وجود داشته است.
شهردار پایتخت با تاکید بر این که دولت باید با دو نگاه به شهر توجه کند گفت: اول آن که دولت در این شهر زندگی می‌کند و بخش‌های دولتی اینجا مستقر هستند و همان طور که مردم باید عوارض خود را بدهند و در مشکلات شهر سهیم باشند، بخش‌های دولتی هم باید این عوارض را پرداخت کنند که در این بخش دولت نتوانسته به تعهدات خود به خوبی عمل کند.
وی افزود: همان طور که دولت به تمام شهرها و مردم توجه دارد باید به جمعیت حدود ۱۰ میلیونی تهران نیز توجه کند و این توجه می‌تواند از بودجه عمومی دولت نیز صورت گیرد.
قالیباف تصریح کرد: شهر تهران با آن که هزینه‌های زیادی دارد فرصت‌ها و درآمدهای خوبی هم می‌تواند داشته باشد و ما نباید درآمد را متمرکز بر ساخت و ساز به ویژه در مناطقی مانند منطقه یک کنیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.