افتتاح دو تصفیه خانه فاضلاب در شمال شرق استان تهران

0

به گزارش Consbank، صبح امروز با حضور «حمید چیت چیان» وزیر نیرو دو تصفیه خانه فاضلاب در شمال شرق استان تهران افتتاح شد.
تصفیه خانه فاضلاب شهر میگون که یکی از این طرح‌هاست با ظرفیت ۷۵۰ مترمکعب در شبانه‌روز در دو فاز برای جمعیت پیش‌بینی‌شده ۸ هزار نفری طراحی شده که در حال حاضر به دلیل جمعیت ۴ هزار نفری شهر میگون، فاز نخست آن پاسخ‌گوی نیازهای این شهر شناسایی شده و همین بخش از این پروژه امروز به بهره برداری رسید. مقرر شده فاز دوم این تصفه خانه پس از اسکان جمعیتی لازم به بهره‌برداری برسد.
فناوری به‌کاررفته در این تصفیه‌خانه، لجن فعال SRB و سامانه گندزدایی آن از طریق کلرزنی است و در حال حاضر ۷۰۰ اشتراک به شبکه جمع‌آوری این تصفیه‌خانه وصل شده است. ورودی کنونی این تصفیه‌خانه ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز است و خروجی آن وارد حوضه سد لتیان می‌شود.
تصفیه خانه دوم، تصفیه خانه فاضلاب شهر لواسان است که با ظرفیت ۱۲ هزار مترمکعب در شبانه‌روز در زمینی به مساحت حدود چهار هکتار احداث شده است. فاضلاب شهری لواسان از طریق لوله‌هایی به قطرهای ۵۰۰ و ۷۰۰ میلی‌متر به صورت ثقلی به تصفیه‌خانه لواسان منتقل و فاضلاب تصفیه‌شده لواسان از محل تصفیه ‌با ۱۱۰ متر ارتفاع پمپاژ به ایستگاه پمپاژ زردبند برای آب‌یاری جنگل‌ها و مراتع گردنه قوچک منتقل می‌شود. فناوری این تصفیه‌خانه نیز از نوع لجن فعال – هوادهی ممتد است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.