افزایش حضور سرمایه‌گذاران خارجی برای ساخت نیروگاه‌های بادی

0

مدیرعامل سازمان انرژیهای نو ایران گفت: تعداد سرمایه‌گذاران خارجی برای ساخت و نصب نیروگاه‌های بادی در ایران افزایش یافته است.
یوسف آرمودلی در گفت‌وگو با فارس افزود: سرمایه‌گذاران خارجی بسیار علاقمند به سرمایه‌گذاری در نصب و ساخت نیروگاه‌های بادی در ایران هستند و این روزها نیز تعداد آنها افزایش یافته است.
وی ادامه داد: برخی سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای ترکیه و چین این روزها با انجام مطالعاتی در ایران سعی می‌کنند با سرمایه‌گذاران ایرانی به صورت سرمایه‌گذاری مشترک اقدام به ساخت نیروگاه‌های بادی کنند.
آرمودلی در خصوص عدم موفقیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در ساخت نیروگاه‌های بادی و زیست محیطی گفت: بخش خصوصی در ایران به معنای واقعی بخش خصوصی نیست چرا که آنها پس از اینکه موافقت اصولی خود را برای ساخت نیروگاه‌های بادی از سازمان انرژیهای نو ایران اخذ می‌کنند تازه به این فکر می‌افتند که به دنبال تهیه وام از بانک‌ها و یا تهیه سرمایه باشند.
رئیس سازمان انرژیهای نو ایران با بیان اینکه بخش خصوصی در ایران نه سرمایه کافی و نه مدیریت قوی دارد افزود: نبود مدیریت قوی و سرمایه کافی باعث شده تا بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در ساخت نیروگاه‌های بادی و زیست محیطی آن چنان قوی عمل نکنند.
وی تاکید کرد: علاوه بر مشکلات مدیریتی و برنامه‌ریزی توسط بخش خصوصی باید به حمایت نشدن این بخش توسط بانک‌ها نیز اشاره کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.