افزایش شاخص بهای تولیدکننده در کشور

0

شاخص بهای تولیدکننده در کشور در مرداد ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۶٫۶ درصد و نسبت به تیر ماه امسال ۱٫۱ درصد افزایش یافت.
به گزارش مدیریت کل آمارهای اداره آمار بانک مرکزی، گروههای اصلی قیمت ها، از جمله شاخص های اقتصادی هستند که برای ارزیابی تغییر در سطح عمومی در مقاطع مختلف تولید و توزیع کالاها و خدمات، محاسبه و منتشر می شوند.
گروه های اصلی تولیدکننده شامل کشاورزی، شکار و جنگلداری، ماهیگیری، صنعت، هتل و رستوران، حمل و نقل، انبار داری و ارتباطات، آموزش، بهداشت و مددکاری اجتماعی و سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی است.
براساس این گزارش، همه گروهها نسبت به تیرماه امسال و مرداد ماه سال قبل دارای رشد بودند. بیشترین رشد مربوط به گروه ماهیگیری ۲۶٫۹ درصد و کمترین رشد در گروه صنعت با ۱٫۴ درصد، گزارش شده است.
طبق این گزارش، همچنین گروههای عمده اقتصادی به تفکیک بخش ها نشان می دهد، کشاورزی، شکار، جنگلداری و ماهیگیری ۱۷٫۱ درصد، صنعت ۱٫۴ درصد و خدمات ۱۲٫۱ درصد رشد داشته است. سال پایه در این بررسی سال ۱۳۸۳ است.
در این گزارش آمده است، شاخص بهای تولیدکننده در ایران، در ۱۲ ماه منتهی به مرداد ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، معادل ۱۵٫۶ درصد افزایش نشان می دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.