افزایش قیمت مسکن در مناطق جنوبی تهران

0

قیمت مسکن در زمستان ۸۷ نسبت به زمان مشابه در سال ۸۶ به ویژه در مناطق جنوبی تهران با افزایش مواجه بوده است.
با تداوم رکود تورمی در بخش مسکن، قیمت مسکن در مناطق جنوبی تهران در زمستان سال ۸۷ نسبت به سال ۸۶ با افزایش قیمت در هر متر مربع مواجه شده است با این وجود نرخ مسکن در این مناطق نسبت به میانگین بهای مسکن در کل سطح شهر در دوره مورد نظر اختلاف ۴۰ تا ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش ایلنا، بر اساس آخرین آمارهای معاونت برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت مسکن در پی رکود در بازار معاملات مسکن در فصل تابستان و پاییز سال ۸۷ و کاهش قیمت معاملاتی مسکن در این بازار، در فصل زمستان نیز این فرآیند ادامه پیدا کرد اما به نسبت سال ۸۶ در همان زمان، قیمت مسکن به طور میانگین به ویژه در مناطق جنوبی تهران با افزایش روبرو بوده است.
بر اساس این گزارش، منطقه ۱۷ تهران با۱۸/۷ درصد در زمستان ۸۷ نسبت به سال ۸۶ بیشترین رشد قیمتی مسکن را نشان می‌دهد.
پس از آن منطقه ۱۹ نیز با رشدی معادل ۵/۱۳ درصد نسبت به سال ۸۶ مکان دوم را به لحاظ افزایش قیمت در هر متر مربع به خود اختصاص داده است.
در این گزارش مناطق ۱۶ و ۲۰ به ترتیب نیز ۵/۹ و ۲/۵ نسبت به زمستان سال ۸۶ با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند. بر اساس این گزارش در زمستان ۸۷ معادل۸ منطقه دارای قیمتی بالاتر از میانگین ۱۳ درصد تعیین شده نسبت به سال۸۶ در همین زمان بوده‌اند و دامنه متفاوت با متوسط قیمت شهر بسیار زیاد بوده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.