افزایش مسکن نرخ تورم در انگلیس را بالا برد

0

آخرین آمار رسمی نشان می‌دهد نرخ تورم در انگلیس با افزایش شش دهم درصدی در ماه ژانویه نسبت به ماه پیش از آن به ‪ ۳/۵‬درصد رسید. این نرخ رشد در ‪ ۱۴‬ماه گذشته بی‌سابقه بوده است.
به گزارش consbank به نقل از بی‌بی‌سی، همزمان با افزایش قیمت بنزین و افزایش مالیات بر ارزش افزوده، میزان تورم اکنون به ‪ ۳/۵‬درصد رسیده است.نرخ تورم در انگلیس در ماه دسامبر ‪ ۲/۹‬درصد بود.
رییس بانک مرکزی انگلیس نامه‌ای به خزانه داری این کشور نوشته و در آن دلایل افزایش تورم را توضیح داده است.
بر اساس این گزارش به نقل از اداره ملی آمار انگلیس، قیمت مسکن نیز در ماه ژانویه ‪ ۳/۷‬درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافت.
با شروع سال جاری میلادی، دولت انگلیس تصمیم گرفت باردیگر نرخ مالیات بر ارزش افزوده را از ‪ ۱۵‬درصد به ‪ ۱۷/۵‬درصد افزایش دهد.
بی‌بی‌سی نوشت: افزایش هزینه حمل و نقل و سوخت و سردی هوا در ماه‌های اخیر که خود منجر به افزایش قیمت میوه و سبزیجات شد از سال ‪ ۱۹۹۶‬در انگلیس بی‌سابقه بوده است.
بانک مرکزی انگلیس پیش از این نیز هشدار داده بود که به دلیل ضعیف ماندن اقتصاد، نرخ تورم در سال ‪ ۲۰۱۰‬به ‪ ۳/۵‬درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
اقتصاد انگلیس حدود یک سال و نیم بطور رسمی در دوره رکود بود. بانک مرکزی انگلیس نیز با کاهش نرخ بهره از ‪ ۵/۵‬درصد به نیم درصد طی سال گذشته تلاش کرد به موسسات و مردم بدهکار این کشور کمک کند. طی ‪ ۱۸‬ماه گذشته صدها بنگاه اقتصادی و خدماتی کوچک و بزرگ این کشور تعطیل شده و چندصد هزار نفر نیز بیکار شدند.
حدود دو و نیم میلیون انگلیسی هم اکنون بیکار هستند و کارشناسان پیش بینی می‌کنند به رغم خروج رسمی این کشور از دوره رکود احتمال دارد نرخ بیکاری باز هم افزایش یابد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.