افزایش ۳۰ میلیون متر مکعبی مصرف گاز

0

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید، انتقال و توزیع (دیسپچینگ) شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد، افت ۱۰درجه‌ای دمای هوای کشور در روز گذشته( سه شنبه) ، مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری را ۳۰ میلیون مترمکعب افزایش داد. به گزارش شانا، حسن منتظر تربتی ضمن اظهار این مطلب، پیش بینی کرد ، میزان مصرف گاز در روز چهارشنبه ۲۰ میلیون متر مکعب نسبت به روز قبل از آن افزایش یابد.
وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی این موج سرما زودگذر و ناپایدار خواهد بود، تصریح کرد، با توجه به جهش مصرف پیش بینی می‌شود، میانگین مصرف گاز طبیعی در بخش‌های خانگی و تجاری، در روز چهارشنبه ( هفتم بهمن ماه ) به ۳۷۰ تا ۴۰۰ میلیون متر مکعب برسد.
وی تاکید کرد، با وجود میانگین افت ۱۰ درجه‌ای هوا در کشور، گازرسانی با روند مطلوب انجام می‌شود و مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در باره تامین گاز نیروگاه‌های کشور نیز گفت: تامین گاز بخش نیروگاهی کشور از ابتدای دوره سرما مطابق با برنامه و حتی فراتر از آن انجام شده و هم اکنون نیز مشکلی در این زمینه وجود ندارد،‌ ضمن آن که ذخیره سازی مناسبی نیز از نظر سوخت مایع برای آنها صورت گرفته است.
منتظر تربتی میانگین گاز تحویلی به نیروگاه های کشور در شرایط فعلی را روزانه ۶۰ میلیون متر مکعب و دو برابر برنامه تعهد شده اعلام کرد.
وی همچنین گازرسانی به بخش صنایع کشور را مطلوب خواند و گفت: تامین گاز این بخش همچنان بدون اعمال محدویت انجام می شود، به گونه‌ای که این بخش به طور میانگین روزانه ۷۰ میلیون مترمکعب گاز تحویل می‌گیرد.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این که سرما و کاهش دما تا فردا (پنج شنبه ۸ بهمن) ادامه خواهد داشت، تصریح کرد، انتظار می رود با متعادل شدن شرایط آب و هوایی،مصرف گاز از فردا کاهش یابد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.