افزایش جمعیت بدون برنامه، تولید سرباز صفرکیلومتر برای دشمن است

0

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه “افزایش جمعیت بر خلاف قانون و برنامه یعنی تولید سرباز صفر کیلومتر برای دشمن” خواستار شفاف شدن دیدگاه رئیس جمهور در خصوص امکان افزایش جمیعت کشور تا ۱۵۰ میلیون نفر شد.
به گزارش  ConsBank به نقل از  مهر، امیدوار رضایی در خصوص سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه می توانیم در کشور یک جمعیت ۱۵۰ میلیونی داشته باشیم، عنوان کرد: این سخنان قبل از هر چیز باید بر مبانی کارشناسی و بحث های حقوقی در سطوح مختلف نظام مثل مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس و قوه قضائیه استوار باشد.
رضایی تصریح کرد: ما می توانیم در یک افق ۱۰ تا ۱۲ سال یک تصویر مطلوب از افزایش جامعه ارائه کنیم ولی این امر مستلزم این است که ظرفیت اداره این جمیعت جدید و رفع نیازهای اولیه آنها را داشته باشیم و یک زندگی ایده آل برای آنها فراهم کنیم. در این زندگی ایده آل هرچه ظرفیت ایجاد کنیم می توانیم جمعیت بیشتری داشته باشیم و نقش بیشتری در اداره کردن جهان در تمامی زمینه ها داشته باشیم.
نماینده مسجدسلیمان در مجلس افزود: کشور و دولت ما دینی هستند و ما نمی توانیم با جمعیت و افراد خود همانند دیگر کشورهایی که شاید ارزش کمتری برای مردم خود و به خصوص افراد فقیر و بی پناه قائل هستند برخورد کنیم .بنابراین ایجاد یک زندگی ایده آل برای این افراد مهمترین وظیفه حاکم اسلامی است. وقتی این تکلیف هست باید با احتیاط و آینده نگری در خصوص جمعیت حرف بزنیم.
رضایی گفت: وقتی ما نتوانیم نیازهای جامعه جدید را برطرف کنیم آنگاه دشمن وارد می شود و نیازهای این افراد را تامین کرده و آنها را جذب خود می کند. آنگاه است که علمای جامعه شناسی در این خصوص می گویند: « این کشور برای دشمن، سربازان صفر کیلومتر ایجاد کرده است».
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی در برنامه های بلند مدت یا لایحه بودجه ای که دولت آن را تقدیم مجلس می کند اعتباری مشخص برای تنظیم خانواده (یعنی کنترل افزایش جمعیت کشور) در اختیار وزارتخانه بهداشت قرار می گیرد ، سخن از لزوم  افزایش جمعیت حرکت بر خلاف برنامه و قانون است. ضمن اینکه ما مستندات قوی داریم که سیاست های نظام ادامه راه کنترل جمعیت است.
وی خاطر نشان کرد: امیدوارم این سخن رئیس جمهور در روزهای آینده اصلاح شود
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.