افزایش صادرات، بیانگر رشد صنعت است!

0

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش صادرات غیر نفتی نشان دهنده رشد وپویایی صنعت است که یکی از نقاط مثبت عملکرد وزیر صنایع و معادن محسوب می شود.
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،ارسلان فتحی پورافزود: اقتصاد کشور تاکنون متکی به درآمد های نفتی بوده که امیدواریم با حجم سرمایه گذاری های انجام گرفته ، بتوانیم از صنعت کشور استفاده و از وابستگی به نفت رهایی یابیم.
فتحی پور، عملکرد وزیر صنایع را در این مدت خیلی خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: محرابیان تعاملات خوبی با مجلس و نمایندگان دارد و این امر می تواند به پیشبرد اهداف صنعت و معدن کشور کمک کند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: با جلسات مشترکی که قرار است با وزارت بازرگانی، اتاق بازرگانی، وزرات صنایع و کمیسیون های تخصصی برگزار شود؛ مشکلات بخش صنعت بررسی و بیانه ای مشترک برای حل آن صادر خواهد شد.
وی افزود: پس از مشخص شدن راهکارها برای حل مشکلات صنعت کشور، هر جا نیاز به اصلاح قوانین باشد مجلس وارد خواهد شد .
فتحی پور خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت بحران اقتصاد جهانی و رکود اقتصادی در سراسر دنیا؛ در بخش صنعت کارهای خوبی انجام شده، که قابل تحسین است.
وی افزود: در تمام استانهای کشورصنایع پیشرفت خوبی داشته است، که نشان می دهد وزارت صنایع و معادن به موفقیت صنعت و معدن در تمام استانها توجه می کند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: یکی از ممشکلات بخش صنعت ، کمبود نقدیندگی است که در حال تبیین سازوکاری برای آن هستیم که بنگاه های توجیه دار مورد حمایت قرار گیرند .
وی تاکید کرد: اگر پول به موقع به بخش صنعت تزریق نشود، صنعت با مشکل روبرو خواهد شد.
فتحی پور با بیان اینکه از مخالفان جدی واردات کالا به کشور هستم گفت: برای حمایت از بخش صنعت باید جلوی واردات کالاهای بی کیفیت به کشورگرفته شود و برای این مهم نیز برنامه هاای دردست تدوین است .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.