افزایش نرخ سود در برخی بانکها تا ۴۰ درصد

0

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نرخ واقعی سود بانکهای دولتی را در سال گذشته تا ۲۵ درصد و بانکهای خصوصی را نیز تا ۴۰ درصد اعلام کرد.
به گزارش مهر، سید حسین هاشمی در سومین همایش سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش، نرخ سود بانکهای دولتی و خصوصی را در سال گذشته به ترتیب ۲۵ و ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: بر اساس یک گزارش مستند در سال گذشته سود سالیانه بانکهای دولتی در کل تسهیلات پرداخت شده تا ۲۵ درصد و بانکهای خصوصی نیز تا ۴۰ درصد بوده که این مسئله نشانگر وارد نبودن گلایه بانکها در این خصوص است.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: همچنین بانکها باید برنامه ریزی خود را به نحوی انجام دهند که میزان سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی مانند صنعت و تجارت متوازن باشد و تا سقف پیش بینی ها در هر یک از بخشها تسهیلات پرداخت شود. توسعه صنعت می تواند مشکل اشتغال کشور را نیز حل کند.
وی در خصوص استیضاح وزیر صنایع و طرح این مسئله در مجلس، تصریح کرد: این طرح از برخی گلایه ها ناشی می شود. البته با توجه به اینکه وزیر صنایع به تازگی از مجلس رای اعتماد گرفته است، استیضاح وی در شرایط فعلی به مصلحت نیست.
هاشمی همچنین از تصویب قانون جلب حمایت از سرمایه گذاران خارجی در مجلس خبر داد و بیان داشت: در سالهای گذشته یکی از مشکلات بزرگ سیستم بانکی در عدم پرداخت تسهیلات جدید مطالبات معوقه بوده است به نحوی که در حال حاضر حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بانکها مطالبات معوق دارند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس منطقه آزاد کیش را یک بخش گردشگری و توریستی دانست و افزود: برنامه ریزی در این منطقه به نحوی است که صنعت باید مکمل توسعه باشد.
وی از ایجاد ظرفیتهای جدید توسعه ای در منطقه آزاد کیش سخن گفت و تاکید کرد: مناطق آزاد باید به پایگاه صادرات تبدیل شوند ولی متاسفانه در حال حاضر به پایگاه واردات تبدیل شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.