افزایش ۴١ درصدی صادرات منطقه ویژه پارس

0
به گزارش Consbank، مهدی یوسفی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: طی دوره مورد بررسی، ارزش صادرات میعانات گازی و محصولات غیر نفتی از گمرک منطقه ویژه پارس افزایش چشمگیر و رشد مناسبی را نشان می‌دهد.
وی  با بیان این‌که در ١١ ماه نخست امسال صادرات میعانات گازی از لحاظ ارزش ۴۴ درصد و از حیث وزن ۶١ درصد افزایش یافت است، اظهارکرد: بر اساس آمار گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس طی این مدت ١۵ میلیون و ٩۴٢ هزار و ١٢٠ تن میعانات گازی به ارزش ۶ میلیارد و ٣٩۴ میلیون و ١۶۴ هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به این که در مدت زمان یاد شده بیش از ١۵ میلیون تن کالاهای غیرنفتی به ارزش هفت میلیارد و ١٩٢ میلیون و ۶١٨ هزار و ٣١۴ دلار به خارج از کشور صادر شده است، گفت: طی دوره مورد بررسی صادرات کالاهای غیرنفتی از نظر وزن ٢۵ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد.
یوسفی مجموع صادرات کالاهای غیرنفتی و میعانات گازی در بازده زمانی یاد شده را ٣١ میلیون و ١۴ هزار و ۵٩۶ تن عنوان و تصریح کرد: مجموع ارزش محصولات صادراتی از گمرک منطقه ویژه پارس ١٣ میلیارد و ۵٨۶ میلیون و٧٨٢ هزار و ٩۴٩ دلار است که درصد تغییرات محصولات صادراتی در ١١ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزن و ارزش به ترتیب ۴١ و ٢٢ درصد رشد را نشان می دهد.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آمار جمع کل صادرات محصولات تولیدی منطقه را در بهمن ماه امسال ٢ میلیون و ٢٣۶ هزار و ۴٠٢ تن به ارزش یک میلیارد و ١٩میلیون و ۴٩٠ هزار دلار عنوان کرد و افزود: این میزان صادرات در بهمن ماه امسال نیز از لحاظ وزن و ارزش رشد مناسبی را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد.
به گفته این مقام مسئول، صادرات میعانات گازی در بهمن ماه امسال از گمرک منطقه ویژه پارس از حیث وزن ٢٢ درصد و از نظر ارزش ١٨ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ادامه داد: صادرات محصولات و کالاهای غیرنفتی از گمرک این منطقه به لحاظ وزن ١۵ درصد و از حیث ارزش ١۶ درصد معادل ۶١٠ میلیون و ۴۴١ هزار و ٩٠ دلار رشد داشته است.
وی ابراز امیداوری کرد که با بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و  مجتمع های پتروشیمی در حال توسعه، میزان صادرات بزودی رشد قابل توجهی یابد.
براساس این گزارش، پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، میعانات گازی، کود اوره، بوتان، پروپان، پارازایلین، سیمان و متانول از مهمترین محصولات صادراتی منطقه ویژه پارس است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.