افزایش ۱.۱ درصدی قیمت نفت در هفته‌ای که گذشت

0
به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش عرضه نفت آمریکا بر وعده های اوپک مبنی بر افزایش میزان تبعیت از توافق کاهش تولید سایه افکنده، قیمت نفت روز جمعه حدود یک درصد کاهش یافت.
اما با توجه به اینکه تجار شروع به خارج کردن بشکه های نفت از انبارهای ذخیره کرده اند و بازارهای فیزیکی نشانه هایی از ندیک شدن عرضه و تقاضا به یکدیگر را نشان می دهند، قیمت نفت خام همچنان در مسیر افزایش هفتگی قرار داشت.
شرکت های حفاری آمریکایی برای ششمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری را افزایش دادند و روند افزایش تعداد سکوها را به نهمین ماه متوالی رساندند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۵۹ سنت معادل ۱٫۰۴ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۹۹ سنت رسید، در حالی که قیمت نفت خام امریکا با ۴۶ سنت کاهش به ۵۳ دلار و ۹۹ سنت رسید.
اما قیمت هر دو شاخص نفتی افزایش هفتگی حدودا ۱٫۱ درصدی را تجربه کرد.
میشائیل تران، تحلیلگ موسسه آر بی سی کپیتال مارکتس در این باره گفت: «بازار نفت همچنان روی اقدام برای برقراری توازن مجدد متمرکز است و تمامی توجهات معطوف تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید و رشد تولید آمریکا شده است.»
قیمت نفت در طی ۲ جلسه گذشته پس از آن کاهش یافت که آمارهای دولت آمریکا نشان داد که میزان ذخایر نفت خام این کشور برای هفتمین هفته متوالی افزایش یافته است. اما قیمت نفت از ماه نوامبر به این طرف، یعنی از زمان اعلام توافق کاهش تولید اوپک، رشد قیمتی ۴ تا ۵ دلاری را شاهد بوده است.
تبعیت بی سابقه اوپک از توافق کاهش تولید بازار را غافلگیر کرده و امارات و عراق نیز که به تعهدات خود عمل نکرده بودند قول داده اند که تعهدات کاهش تولید خود را اجرا کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.