افزایش ۱۵درصدی فضای نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

0

معاون دبیر کل اتاق تعاون از استقبال کشورهای ژاپن و کره جنوبی برای مشارکت در ساخت مسکن مهر در تعامل با بخش تعاون ایران خبر داد.
به گزارشConsBank به نقل از فارس، ابراهیم تهرانی اظهار داشت: اتاق تعاون ایران در راستای توانمندسازی تعاونگران و مجموعه تعاون کشور قصد دارد پروژه‌های مشترکی را با کشورهای متقاضی در زمینه‌ ترانزیت خدمات فنی، مهندسی اجرایی کنند.
وی ادامه داد: ایران به واسطه مزیت‌های منطقه‌ای در آینده‌ای نزدیک به یکی از پایگاه‌های ترانزیت خدمات فنی، مهندسی بدل خواهد شد چرا که به دلیل بعد مسافت اکثر پروژه‌های اینچنینی ارزش اقتصادی و قابلیت اجرایی را از دست می‌دهند که با سرمایه‌گذاری مشترک ایران و کشورهای متقاضی در زمینه ترانزیت خدمات فنی، مهندسی قابلیت‌ها و ارزش‌های اقتصادی طرح‌ها احیاء و زمینه برای ورود ایران به این عرصه مجدد فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خدمات فنی‌، مهندسی مد نظر ما زیرساخت‌های اجرایی در حوزه‌های مسکن و شهر‌سازی، ساخت جاده‌ها، پل‌ها و خدمات عمرانی را دربر می‌گیرد، افزود: ایران با برخورداری از مزیت‌های نیروی کار متخصص، مصالح کار ارزان‌قیمت، موقعیت ترانزیتی با توان شکست بعد مسافت از سرمایه‌گذاران‌ خارجی جهت مشارکت در طرح ترانزیت خدمات فنی‌، مهندسی استقبال می‌کند.
قائم مقام اتاق تعاون ایران ضمن تأکید بر این موضوع که با طرح این موضوع تعداد زیادی از شرکت‌های خارجی جهت مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق تدابیر ‌دولت مبنی بر ساخت سالانه حداقل یک میلیون باب منزل مسکونی برای اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه در قالب طرح مسکن مهر، زیرساخت‌های مناسبی برای جلب مشارکت‌ کشورهای خارجی در پروژه مسکن مهر طی دیدار‌های اخیر “رحمانی‌نیا ” دبیر اتاق تعاون ایران با همتایان کره‌ای که در ساخت منازل مسکونی صنعتی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند، تعریف شده است که به زودی آثار آن در تحقق هر چه سریع‌تر از دسته از منازل مسکونی نمود بیشتری پیدا خواهد کرد.
تهرانی ضمن تأکید بر این موضوع که کشورهای ژاپن و کره جنوبی از مشارکت در پروژه‌های مسکن مهر در تعامل با بخش تعاون ایران استقبال مناسبی داشته‌اند، اظهار داشت: در جریان برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان که توسط اتاق تعاون ایران به سیاق هر ساله طی مرداد ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران برپا خواهد بود، هیأت‌هایی از کشورهای کره، مالزی، چین حضور خواهند داشت که ضمن بازدید از آخرین فناوریهای صنعت ساختمان ایران در رابطه با صنعتی‌سازی و انبوه‌سازی پروژه‌ مسکن مهر نیز گفت‌وگو می‌کنیم.
وی ضمن تأکید بر استقبال‌ کشورهای مزبور از حضور در نمایشگاه و مذاکره در خصوص پروژه‌ مسکن مهر، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام برای حضور شرکت‌ها معتبر داخلی و خارجی در دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان که توسط اتاق تعاون ایران طبق سنوات قبل در محل دائمی نمایشگاه‌های‌ بین‌المللی تهران برگزار می‌شود به صورت اینترنتی صورت گرفت که در همان ساعات اولیه کل ظرفیت‌های موجود نمایشگاه به شرکت‌های داخلی و خارجی متقاضی حضور در نمایشگاه رزرو و واگذار شد.
وی تصریح کرد: در صورت وصول امکان استفاده از کل سالن‌های نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران پیش‌بینی می‌شود با رشدی بیش از ۱۵ درصد در قیاس با سال‌ قبل مواجه شویم که البته به دلیل محدودیت فضایی قادر به پذیرش رشد ۱۵ درصدی خواهیم بود. وگرنه معتقدم در نمایشگاه مزبور رشدی معادل ۳۰ درصد را می‌توانستیم تجربه کنیم.
وی با اشاره به این موضوع که در روز اول ثبت‌نام کل فضای در اختیار اتاق تعاون رزرو شد، تأکید کرد: مسئولان برپایی دهمین‌ نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان به عاملیت اتاق تعاون ایران در حال حاضر مشغول گزینش، جانمایی و آماده‌سازی فضای نمایگشاه برای حضور متقاضیان شرکت‌کننده در نمایشگاه‌ بین‌المللی صنعت ساختمان هستند.
قائم مقام اتاق تعاون ایران گفت: از آنجا که نمایشگاه بین‌المللی ساختمان یک نمایشگاه کاملأ تخصصی است پیش‌بینی می‌شود بازدیدکنندگان و مخاطبان این گروه از نمایشگاه‌ها، دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها، متخصاصان و شاغلان در صنعت ساختمان، مراکز پژوهش و عملی مرتبط با صنعت ساختمان و انرژی، سرمایه‌گذاران و بازاریاب‌ها باشند.
وی ادامه داد: فضای نمایشگاه‌های اینچنینی فضای مناسبی برای تبادل دستاوردها و اطلاعات در صنعت ساختمان و ارائه طرح‌ها و جلب مشارکت در پروژه‌های عمرانی است بنابراین حضور در این گونه نمایشگاه‌ها به مفهوم ورود به عرصه‌های بین‌المللی و بازار مسکن جهانی است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.