افزایش ۲ برابری صادرات گاز ایران به اروپا

0

معاون وزیر نفت با اشاره به رشد ۲ برابری صادرات گاز ایران، از صدور ۲۳ میلیون متر مکعب گاز از ابتدای سالجاری خبر داد و گفت: در ۵۵ روز نخست امسال متوسط مصرف گاز نیروگاهها حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.
به گزارش ConsBank به نقل از مهر، جواد اوجی درباره آخرین وضعیت تولید و مصرف گاز طبیعی در ۵۵ روز نخست امسال با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا ۲۴ اردیبهشت ماه حجم صادرات گاز طبیعی ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲ برابر افزایش یافته است، گفت: در مدت مشابه سال گذشته میزان صادرات گاز ایران حدود ۱۱ میلیون متر مکعب در روز بوده که میزان صادرات گاز در سالجاری به بیش از ۲۳ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز همچنین با اشاره به اینکه در این مدت متوسط تولید روزانه گاز طبیعی بیش از ۴۳۱ میلیون متر مکعب بوده است، اظهار داشت: این در حالی است که در ۵۵ روز نخست سال گذشته متوسط تولید روزانه گاز ۴۲۰ میلیون متر مکعب بوده است.
این مقام مسئول با اشاره به رشد ۲٫۵ درصدی تولید گاز طبیعی در کشور، در خصوص میزان مصرف گاز در واحدهای نیروگاهی، توضیح داد: متوسط مصرف گاز در نیروگاهها نیز نسبت به مشابه سال گذشته با رشد بیش از ۱۱ درصدی به ۱۲۴٫۵ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافته است.
وی از رشد بیش از ۲۰ درصدی مصرف گاز طبیعی در صنایع عمده در ۵۵ روز نخست سالجاری خبر داد و خاطر نشان کرد: سال گذشته در این مقطع زمانی مصرف گاز در صنایع عمده ۵۸ میلیون متر مکعب در روز بود که در سالجاری این رقم به بیش از ۶۹ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.