اهمیت عمق در دکوراسیون داخلی

0
افزودن عمق

برخی اوقات اتاق های خانه ما به گونه ای که ما انتظار داریم، نیستند. ممکن است اتاق ها خیلی کوچک و یا بدفرم باشند و امکان بازسازی آنها وجود نداشته باشد. در این موارد، بسیار مهم است که به یک سری فوت و فن های طراحی داخلی اتکا کنیم که باعث تغییر احساس ما نسبت به آن فضا می شوند. اگر شما به دنبال تغییر ادراک و حستان در فضای مورد نظر هستید، با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که چگونه افزودن عمق می تواند فضا را بهبود بخشد. از این راهنمایی ها استفاده کنید و مطمئن باشید که تفاوت را احساس خواهید کرد.

چرا در دکوراسیون داخلی از عمق استفاده می شود؟

افزودن عمق

اگر تا به حال تجربه حضور در اتاقی را داشتید که احساس کردید فضا بیش از حد تنگ  یا گرفته است، می توانید اهمیت عمق در طراحی داخلی را به خوبی درک کنید. افزودن متراژ اتاق به منظور ایجاد فضای بازتر ممکن است هزینه بر باشد، اما شما می توانید با به کارگیری ترفندهای دکوراسیون داخلی، فضا را بازتر بسازید.

توجه داشته باشید که تنها فضاهای کوچک نیستند که به ابزارهای پرسپکتیو نیاز دارند، حتی گاهی فضاهای بزرگ به نوعی یکنواخت به نظر می رسند. هنگامی که اتاقی نیاز به وسایل اضافی و جالب دارد، عمق می تواند میزانی از پیچیدگی را به فضا اضافه کند.

رنگ باعث ایجاد تفاوت و تنوع می شود

افزودن عمق

رنگ ها یکی از عناصر سحرآمیز دکوراسیون داخلی می باشند. رنگ ها نه تنها وسایل و اجزای موجود در یک اتاق را به هم مرتبط می سازند، بلکه می توانند روی احساس و حال شما نیز اثرگذار باشند. هنگامی که شما قصد افزودن عمق به فضا را دارید، می توانید از ترفندهایی که چشم ها را فریب می دهند و فاصله ها را بیشتر جلوه می دهند، استفاده کنید. یکی از این ترفندها استفاده از رنگ های متضاد می باشد.

این راهکار از طریق کنار هم قرار دادن سایه های تاریک و روشن ایجاد می شود. با برجسته تر کردن تفاوت بین دو رنگ، رنگ تیره تر کمک خواهد کرد تا رنگ روشن تر برجسته تر به نظر برسد. دقت داشته باشید که تضاد این دو رنگ را در کجا می خواهید استفاده کنید تا بیشترین تأثیر را در فضا ایجاد کند.

به شیوه های متفاوتی می توان از تضاد رنگ ها برای افزودن عمق به فضا استفاده کرد. اگر اتاقی کاملاً کوچک باشد، شما می توانید یکی از دیوارها را به رنگی تیره تر درآورید، به این صورت به فضای اتاق عمق می بخشید. اگر شما می خواهید بخشی از فضا را برجسته سازید، از یک رنگ خاص و برجسته روی دیواری که دورتر است استفاده کنید. این دیوار توجه چشم ها را به خود جلب کرده و حس عمق را القا می کند.

توجه به توازن بصری

افزودن عمق

هنگامی که در مورد توازن بصری صحبت می کنیم، منظورمان اضافه کردن چیزهایی به دکوراسیون اتاق می باشد. مثلاً اضافه کردن لایه هایی از بافت و پارچه ممکن است برای ایجاد توازن بصری پیشنهاد شود. توجه داشته باشید که در صورتی که فضا بیش از حد کوچک باشد، اینگونه روشها ممکن است سبب شود احساس سنگینی و شلوغی به شما القا شود.

هنگامی که با فضاهای کوچک سر و کار دارید، بایستی تلاش کنید تا فضا را بازتر و روشن تر جلوه دهید. برای این منظور، بایستی به توازن بصری توجه کنید و در نظر داشته باشید که چیدمان مناسب بسیار مهم می باشد.

آینه ها را فراموش نکنید

افزودن عمق

بدون شک بارها شنیده اید که آینه ها در افزودن عمق به فضای اتاق بسیار نقش مهمی دارند. در صورتی که از آینه ها به درستی استفاده کنید، فضا را عمیق تر جلوه می دهند. همچنین توجه داشته باشید که استفاه نادرست از آینه، ممکن است منجر به جلب توجه به سمت جزئیات ناخواسته شود و بازتاب آن تصویر نامطلوبی را ایجاد کند.

اندازه آینه و مکان نصب آن از نکات کلیدی این راهکار هستند. در مورد مکان نصب آینه، بایستی به جایگاهی که اغلب می نشینید و زاویه دید خود توجه کنید و آینه را در نقطه مقابل و دورترین دیوار نسبت به آن جایگاه نصب کنید.

اگر شما قصد افزودن عمق به فضا را دارید، در نظر داشته باشید که اکنون زمان امتحان شکل های فانتزی نیست. به جای آن، شما بایستی یک آینه بدون قاب که به راحتی روی پس زمینه قرار بگیرد و در آن ادغام شود، انتخاب کنید. در حالت ایده آل، بهتر است آینه دیوار را کامل بپوشاند و یا متناسب با مبلمان و یا هر وسیله ای که قرار است کنار آن قرار بگیرد، باشد. هنگامی که ارتفاع سقف موضوعی قابل توجه است، اطمینان حاصل کنید که آینه به طور عمودی قرار می گیرد.

افزودن عمق

اکثر دکوراسیون های داخلی از همان ابتدا کامل و بی نقص نیستند. بایستی با استفاده از ترفندهای بصری فضای اتاق را با آنچه مطلوبمان می باشد نزدیکتر بسازیم. شما می توانید با استفاده از اصول و ترفندهای دکوراسیون داخلی، مشکلات را حل نمایید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.