اقدامات جدید دولت چین برای جلوگیری از تشکیل حباب مسکن

0

رییس کمیسیون نظارت بر سیستم بانکی چین تاکید کرد، این کشور به منظور جلوگیری از تشکیل حباب در بخش مسکن و بازار سهام ، نظارت بیشتری بر بانکها خواهد داشت و میزان اعطای تسهیلات مالی سیستم بانکی را محدود خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، لیو مینگ کانگ تصریح کرد، افزایش قیمت مسکن و رشد شاخص سهام تا حدی نگران کننده شده است . البته محدود شدن سیاستهای انبساطی پولی و مالی تاثیر منفی بر روند رشد و رونق اقتصادی چین نخواهد داشت . سیستم مالی و پولی چین علی رغم بحران اعتبارات و بحران سیستم مالی جهان ، به روند عادی فعالیت خود ادامه می دهد.سیستم بانکی چین کاملا می تواند ریسکهای موجود در فضای مالی و اقتصادی را کنترل و مدیریت کند .
وی که در همایش مالی آسیا در هنگ کنگ سخن می گفت، افزود ، در حال حاضر سیستم مالی و پولی جهان با ریسکهای زیادی روبرو است ولی چین می تواند این ریسکها را کنترل و هدایت کند .
اجرای بسته محرک مالی و اقتصادی ۵۸۶ میلیارد دلاری از سوی دولت پکن و سرمایه گذاری در پروژه های زیر ساختی و سایر پروژه ها موجب افزایش نگرانی ها از تشکیل حباب در بخش مسکن و بازار سهام چین شده است .
لیو گفت:سیستم بانکی چین طی سال ۲۰۰۹ بیش از ۹٫۵ تریلیون یوان معادل ۱٫۳۹ تریلیون دلار وام پرداخت کرده اند و این رقم طی سال ۲۰۱۰ به کمتر از ۱٫۰۹ تریلیون دلار خواهد رسید. رشد کل وامهای بانکی در چین پس از افزایش ۳۲ درصدی در سال ۲۰۰۹ طی سال ۲۰۱۰ نیز ۱۸ درصد افزایش خواهد یافت .
سیستم بانکی چین امسال سعی خواهد کرد تا تقاضای اعتبارات پولی و مالی را کنترل کند. سیستم بانکی چین کلیه وام های پرداختی به پروژه های مختلف به خصوص بخش مسکن را زیر نظر خواهد داشت. دولت چین قصد دارد با اجرای سیاستهای جدید پولی و مالی از افزایش قیمت مسکن جلوگیری کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.