الاکلنگ رونق فروش نفت و وضعیت صنعت

0
به گزارش Consbank، حمیدرضا صالحی، دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و فعال صنعت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: مشکلات صنعتی در کشور ما ریشه تاریخی دارد. طی ۵۰ سال گذشته دولت‌ها به دلیل وابستگی به درآمدهای نفتی به سمت واردات سوق پیدا کردند و در نتیجۀ واردات بالا، علاقه ای به افزایش تولیدات صنعتی از خود نشان ندادند.
وی در ادامه افزود: مجموعه ای از این عوامل موجب شده تا همیشه نرخ ارز پایین نگه داشته شود وعملاً تولید داخل حمایت نشود ، در واقع بانرخ ارز پایین ، به کارگر خارجی یارانه تولید داده ایم.
صالحی همچنین اظهار داشت: زمانی که قیمت کالای داخلی پایین می آید، کیفیت آن نیز افت کرده و مردم نسبت به تولیدات داخلی دل چرکین شده و کالای خارجی خریداری می کنند.
این فعال صنعت با مطرح کردن این سؤال که چرا مشکلات صنعت به بحران رسیده، تأکید کرد: هرچه راه غلط را با اطمینان بیشتری برویم، مشکلاتمان عمیق‌تر می شود، این در حالی‌است که هر زمان فروش نفت بهتر می شود ، اوضاع صنعت رو به وخامت گذاشته است.
وی با اشاره به ضرورت اصلاح قوانین کار، اظهار داشت: قوانین فعلی کار موجب شده تا رغبت کارآفرینان به حوزه صنعت کم شده و بیشتر سرمایه گذاران به سمت واردات بروند و ارزش‌ها آنچنان تغییر یافته که از مبادی کشور به عنوان مبادی ورود نام برده می شود نه مبادی ورود وخروج.
صالحی در پایان تأکید کرد: برای اینکه از رکود خارج شویم دولت باید برنامه هایی مبتنی برافزایش تولید طراحی کرده و صنوف هم باید دراین امر همکاری کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.