التهاب در بورس‌های آسیایی و یورو

0
به گزارش Consbank، شاخص ام اس سی آی بورس‌های آسیا اقیانوسیه بجز ژاپن که در طول معاملات روز چهارشنبه در محدوده منفی قرار داشت، در اواخر معاملات ۰.۱ درصد رشد کرد.
در ژاپن شاخص نیک‌کی با ۰.۵۱ درصد رشد، در ۱۹۰۰۷.۶۰ واحد بسته شد و ضرر اندک اوایل معاملات را جبران کرد. شاخص کسپی کره جنوبی ۰.۴۹ درصد عقب نشینی کرد و به ۲۰۶۵.۰۸ واحد رسید. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ ۰.۶۶ درصد رشد کرد و در ۲۳۴۸۵.۱۳ واحد قرار گرفت و حدود ۰.۵ درصد ضرر اوایل معاملات را جبران کرد و بازار سرزمین اصلی چین هم رشد داشت.
شاخص شانگهای کامپوزیت با ۰.۴۶ درصد رشد، به ۳۱۶۷.۴۴ واحد رسید و حدود ۰.۴ درصد ضررش را جبران کرد و شاخص شنزن کامپوزیت با ۰.۷۵ درصد رشد، در ۱۹۴۱.۷۹ واحد ایستاد.
بازارها در سنگاپور، اندونزی و هند در معاملات بعدازظهر در سطح پایین‌تری ایستادند.
شاخص ای اس ایکس ۲۰۰ استرالیا با ۰.۵۲ درصد رشد، به ۵۶۵۱.۴۰ واحد رسید اما سهام بخش انرژی ۰.۹۶ درصد اُفت کرد.
به گفته کنتا تاداید، اقتصاددان ارشد در موسسه تحقیقاتی میزوهو، بازارها پس از اینکه اوایل هفته تحت تاثیر گزارش اشتغال مثبت آمریکا صعود کردند، اکنون به ریسکهای سیاسی در اروپا و آمریکا چشم دوخته اند.
در وال استریت، شاخص اس اند پی به زحمت اندکی رشد کرد، در حالیکه شاخص نزدک به کمک رشد ارزش سهام نامهای بزرگ فناوری، به رکورد بالایی صعود کرد.
مجموعه‌ای از آمار اقتصادی جهانی قوی و امیدواری نسبت به اجرای تدابیر مالی ترامپ، از اواخر سال گذشته از رشد بازارهای سهام جهان و دلار پشتیبانی کرده بود، اما مواضع حمایت گرایانه ترامپ در برابر تجارت بین المللی و جنجال بر سر فرمان وی برای ممنوعیت مهاجرت و ورود مسافران از هشت کشور بزرگ مسلمان نگرانیهایی را در پی داشته است.
ابهام نسبت به سیاست ارزی دولت جدید آمریکا هم بازارهای مبادلات ارزی را در التهاب نگه داشته است. دلار از زمان ابراز ناخشنودی ترامپ از وضعیت ارز ژاپن، به طور پیوسته در برابر ین کاهش داشته است.
در بازارهای ارزی، دلار در برابر سبدی از ارزها اندکی رشد کرد و ۱۰۰.۴۱ واحد معامله شد و از پایین ۱۰۰ واحد در معاملات روز گذشته بهبود یافت.
در میان جفتهای ارزی مهم، نرخ برابری ین در برابر دلار، ۱۱۲.۲۸ ین بود و از رکورد پایین ۱۱۲ ین در معاملات روز سه شنبه بهبود یافت.
دلار استرالیا ۰.۷۶۴۰ دلار و یورو ۱.۰۶۷۷ دلار بود.
قیمتهای نفت روز چهارشنبه کاهش یافت و به کاهش بیش از یک درصد در معاملات سه شنبه افزود. نفت در پی انتشار آمار هفتگی از سوی موسسه امریکن پترولیوم که افزایش ذخایر نفت خام آمریکا را نشان داد، به سوی سومین کاهش روزانه متوالی پیش می رود.
نفت خام آمریکا با ۷۹ سنت کاهش، ۵۱.۷۶ دلار در هر بشکه معامله شد در حالیکه برنت که قیمت پایه بازار بین المللی است، با ۰.۴۹ درصد کاهش، به ۵۴.۷۸ دلار در هر بشکه رسید.
بر اساس گزارش رویترز، بعضی از تحلیلگران کاهش قیمتهای نفت پس از انتشار آمار ذخایر از سوی موسسه امریکن پترولیوم را پیش بینی کرده بودند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.