امضای ۶۳۰ هزار قرارداد با مسکن مهری‌ها

0

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: تاکنون ۶۳۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن مهر قرارداد منعقد کرده‌اند و برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز با انبوه‌سازان توافق سه جانبه امضاء شده است.
 به گزارش ConsBankبه نقل از فارس، علی نیکزاد افزود: بسیاری معتقدند که احداث مسکن در کشور تنها بر عهده وزارت مسکن و شهرسازی است در حالیکه این موضوع به اقدامی ملی و فرابخشی همه دستگاهها نیاز دارد و نباید وزارت مسکن و شهرسازی را تنها متولی این اقدام در کشور دانست.
وی ادامه داد: تولید مسکن در کشور به عزمی جدی نیاز دارد، بنابراین توجه بخش خصوصی به مسکن مهر این نوید را می دهد که هم اکنون بهترین زمان برای خانه دار شدن مردم است.
وزیر مسکن و شهرسازی خاطر نشان کرد: در کشور یک هزار و ۱۹۲ شهر متقاضی ساخت گسترده مسکن هستند، بنابراین اکنون بهترین زمان برای خانه‌دار شدن مردم است، چرا که انبوه سازان و بخش خصوصی نیز به طرح مسکن مهر علاقه‌مند شده اند و مردم می‌توانند با این مکانیزم صاحب خانه شوند.
وی تاکید کرد: برخی از طرح‌های مسکن مهر در کشور بیش از۷۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و انتظار می‌رود بخش بزرگی از این طرح‌ها تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
نیکزاد گفت: در حال حاضر در کشور حدود یک میلیون متقاضی واجد شرایط مسکن مهر وجود دارد. تاکنون ۶۳۰ هزار نفر از متقاضیان قرارداد منعقد کرده‌اند و برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز با انبوه‌سازان توافق سه جانبه امضاء شده است.
وزیر مسکن و شهرسازی تصریح کرد: توافق با انبوه‌سازان گام بلندی در راستای جلب اعتماد انبوه سازان و بخش خصوصی در بخش مسکن مهر از سوی دولت است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.