امکان مشارکت مالکان واحدهای مسکونی با دارندگان تسهیلات مسکن مهر

0

معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: براساس تصمیمات جدید، مالکان واحدهای مسکونی در شهرها می توانند برای توسعه و ایجاد طبقات جدید در منازل خود با افرادی که مشمول دریافت تسهیلات طرح مسکن مهر هستند، مشارکت کنند. به گزارش ایرنا، محمدجعفر علیزاده معاون وزیر مسکن و شهرسازی افزود: در این صورت افراد بدون دریافت زمین، تنها از تسهیلات بدون سپرده گذاری طرح مسکن مهر استفاده می کنند.
وی اظهار داشت: طرح مسکن مهر موجب تحول و جهش چشمگیری در عرصه ساخت و ساز ساختمان در کشور شده و با برنامه ریزی های انجام شده شاهد تسریع و نسهیل محسوسی در روند اجرای طرح مسکن مهر در سطح استان های محتلف خواهیم بود.
علیزاده گفت: در زمینه اجرای طرح مسکن مهر در لرستان اقدامات مناسبی توسط دولت انجام شده اما اقدامات تعاونی ها رضایت بخش نیست و باید در این زمینه فعالیت جدی صورت پذیرد .
معاون وزیر مسکن و شهرسازی تصریح کرد: اختصاص زمین، صدور پروانه و اختصاص ردیف اعتباری درحد قابل قبولی در لرستان از جانب دولت انجام شده اما تعاونی ها در این زمینه نمره کاری بالایی ندارند.
وی با اشاره به ضرورت همکاری متقاضیان مسکن مهر با تعاونی ها اظهار داشت: تا کنون بیش از ۹۹ درصد زمین مسکن مهر در کشور اختصاص داده شده و با تامین زمین برای تمامی متقاضیان، مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی اضافه کرد: برای طرح مسکن مهر در لرستان یک هزار و۳۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که از این میزان تنها ۱۴ درصد آن جذب شده است.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی گفت: جذب مابقی اعتبارات مسکن مهر لرستان در گرو استقبال مردم و فعالیت تعاونی ها است.
علیزاده همچنین یادآور شد : از هفت طرح ملی در دست ساخت در لرستان، بیمارستان آموزشی خرم آباد نیمه نخست سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی بدون اشاره به اعتبار اختصاص یافته به این طرح ها گفت: ۵۵۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل و راه اندازی طرح ها نیاز است و دولت در نظر دارد تا پایان سال ۹۰ این هفت طرح ملی را به اتمام برساند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.