انتشار اوراق مشارکت نوسازی بافتهای فرسوده

0

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین از انتشار اوراق مشارکت ۴ هزار میلیارد ریالی نوسازی بافتهای فرسوده شهر تهران از امروز خبر داد.
به گزارش consbank به نقل ازمهر، محمد آرام در جمع خبرنگاران از انتشار اوراق مشارکت توسط شهرداریها برای تامین مالی طرحهای عمرانی خبر داد و گفت: معافیت مالیاتی یکی از ویژگیهای این طرح است.
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین، ارزش بازار اوراق مشارکت جهانی در پایان سال ۲۰۰۹ میلادی را هزار و ۷۰۰ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۵۰ درصد اوراق مشارکت جهانی توسط شرکتهای بیمه ای تضمین شده اند.
آرام اظهار داشت: شهرداریها ۴ نوع اوراق مشارکت با الزام عمومی، درآمدی، ارزیابی شده و تنزیل شده برای تامین منابع مالی طرحهای خود در جهان منتشر می کنند. در حال حاضر اوراق مشارکت تنزل شده در ایران جذابیتی ندارد زیرا سرمایه گذاران انتظار درآمدهای ۳ ماهه را از اوراق مشارکت دارند.
وی در مورد اوراق مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران نیز افزود: در مرحله اول هزار میلیارد ریال اوارق مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران برای بافتهای فرسوده منتشر خواهد شد و در مراحل بعدی نیز ۳ هزار میلیارد ریال عرضه می شود.
این مقام مسئول در تامین سرمایه امین مجموع سرمایه‌ گذاری طرح انتشار اوراق مشارکت نوسازی شهر تهران را ۴۲۸ میلیارد تومان، درآمدهای متصور بر اساس قیمتهای فعلی را ۶۵۷ میلیارد تومان و نرخ بازده داخلی آن را نیز ۲۹ درصد اعلام کرد.
آرام بازگشت سرمایه این طرح را ۴٫۵ سال ذکر کرد و بیان داشت: ۸ پروژه با مساحتی حدود ۳۰۰ هزار متر مربع در این طرح مورد بازسازی قرار خواهد گرفت. در این طرح ۶۶ هزار و ۴۴۰ متر مربع واحد مسکونی، ۸۸ هزار متر واحد تجاری، ۳۵ هزار متر واحد اداری، ۸۷ هزار متر پارکنیگ و هزار و۳۰۰ متر فضای سبز در این طرح تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
همچنین معاون طرح و برنامه بانک پارسیان نیز در این نشست گفت: بانک پارسیان با انتشار اوراق مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران، نخستین بانک خصوصی در انتشار این اوراق خواهد بود که در ۲۱۸ شعبه بانک در سراسر کشور عرضه خواهد شد.
توده فلاح انتشار اوراق مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی و عرضه واحدهای سرمایه گذاری صندوق با درآمد ثابت امین پارسیان را از دیگر اقدامات آتی بانک پارسیان دراین حوزه اعلام کرد و تاکید کرد: پذیره نویسی مرحله اول اوراق مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران از امروز شنبه با شود علی الحساب ۱۶ درصد آغاز شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.