انتقاد از معماری پل روگذر امام اصفهان

0

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طراحی معماری پل روگذر امام اصفهان نامطلوب است.
به گزارش ConsBank، محمود محمدی اظهار داشت: پل دفاع مقدس و کوه صفه طراحی معماری بهتری از پل روگذر امام خمینی است و قوس‌های نرم‌تری در آن به کار رفته است. وی با بیان اینکه استفاده از معماری اسلامی که در سر ستون‌های این پل استفاده شده سبب حجیم شدن سازه روگذر امام خمینی شده است، بیان داشت: طراحی معماری که روی پل امام خمینی استفاده شده است، زیاد مشهود نیست.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه پل روگذر امام خمینی از نظر مقاومت مشکلی ندارد، خاطرنشان کرد: طراحی این پل توسط شهرداری اصفهان انجام شده و محاسبات سازه آن به وسیله مهندسین مشاوره‌ای بیرون شهرداری انجام شد. وی با بیان اینکه من موافق ساخت و افتتاح این پل نبودم، ادامه داد: ساخت روگذر دو طبقه امام خمینی به منظور رفع مشکل ترافیک در استان اصفهان ضرورتی داشته یا خیر و اثر مثبتی یا منفی روی بافت شهر اصفهان بر جای گذاشته یا نه جای بحث بسیاری دارد.
محمدی در زمینه کیفیت اصول مهندسی عمران و سازه که در ساخت این پل به کار رفته است اظهار بی‌اطلاعی کرد و افزود: در پل امام خمینی درزهای انبساطی به منظور سرما و گرما به کار رفته است که در مورد آنها شایعه کردند که پل ترک برداشته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.