انتقاد دوباره عضو شورای شهر از وضعیت برج میلاد

0

در جلسه دیروز شورای شهر حمزه شکیب، رییس کمیسیون عمران شورای شهر با انتقاد از عملکرد شهرداری در پیشبرد وضعیت برج میلاد و هزینه‌های انجام شده در این سازه در صحن علنی شورا گفت: مسوولان برای افتتاح نهایی این پروژه در آخرین نوبت، از شورا درخواست ۴۷ میلیارد تومان بودجه کردند که با آن موافقت شد؛ ولی معلوم نیست این بودجه در کجای این برج هزینه شده است و باید درباره هزینه‌های این سازه حساب و کتاب درست و دقیقی انجام دهیم.
به گزارش consbank به نقل از دنیای اقتصاد، وی در ادامه تاکید کرد: شهرداری در سال۸۸، ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی داشته که از این رقم ۵۰ میلیارد تومان متعلق به برج میلاد است و این در حالی است که به تازگی شهرداری برای تکمیل این برج مجددا ۶۵ میلیارد تومان بودجه از شورا درخواست کرده است.
شکیب یادآور شد: باید اول وضعیت هزینه‌های قبلی مشخص شود و کمیسیون عمران حاضر است به وضعیت هزینه‌ها و روند این پروژه رسیدگی کند.
مازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز به دنبال این انتقادت به «دنیای‌اقتصاد» گفت: نظرات اعضای شورا محترم و قابل تامل است ولی بسیاری از اوقات از گفته‌ها برداشت غلط شده و همین مساله باعث بروز سوءتفاهم می‌شود.
وی در ادامه این مطلب توضیح داد: بدهی‌هایی که این برج در افتتاح هر فاز داشته شدیدا تحت تاثیر شرایط بازار و مصالح و مواد اولیه ساخت بوده است، برای مثال در دوره‌ای سیمان که در حال حاضر تنی ۴۰ هزار تومان (به طور تقریبی) معامله می‌شود، در زمان ساخت این برج تا ۱۴۰ هزار تومان نیز رسیده بود و همین مساله هزینه‌های برج را تحت تاثیر قرار می‌دهد و هزینه‌های برج میلاد با سایر پروژه‌ها متفاوت است.
وی همچنین با اشاره به سرپرستی علی ترکاشوند در برج میلاد گفت: سمت همزمان وی در سازمان نظام مهندسی خللی در عملیات برج میلاد ایجاد نمی‌کند؛ ضمن اینکه قائم‌مقام و سایر مسوولان اجازه نمی‌دهند جای خالی سرپرست برج میلاد احساس شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.