انتقال صدور پروانه ساختمانی تهران به دفاتر خدمات الکترونیک

0

مشاور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با تکمیل و اعمال اصلاحات لازم درفرآیند عوارض به دفاترخدمات الکترونیک در آینده نزدیک، صدورپروانه نیز به طورکامل به این دفاتر موکول می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران فرزان شیروان بیگی مشاورمعاون شهرسازی و معماری افزود: برای اجرای تفاهم نامه معاونت شهرسازی و معماری با سازمان ثبت اسناد املاک کشور نیازبه اعمال تغییراتی درنرم افزارتشکیل پرونده دفاترخدمات الکترونیک بود که این اتفاق افتاد و ازهفته آینده پرونده‌های تشکیل شده در این دفاتر، با این نرم افزار انجام می‌شود .
وی افزود : با تکمیل و اعمال اصلاحات لازم درفرآیند عوارض به دفاترخدمات الکترونیک در آینده نزدیک، صدور پروانه نیز به طورکامل به این دفاترموکول می‌شود.
شیروان بیگی درباره سایر وظایف محوله این حوزه به دفاترخدمات الکترونیک گفت: طی چند ماهه گذشته امورمختلفی مانند صدورفیش نوسازی، نام نویسی برای طرح ترافیک، جمع آوری اطلاعات دکل‌های مخابراتی ومواردی این چنینی به این دفاتر واگذارشده است.
مشاورمعاون شهرسازی و معماری تصریح کرد: از سوی دیگر، با هماهنگی‌های انجام شده، به زودی فرآیند استعلام از آتش نشانی که تاکنون از طریق ارسال دستی پرونده صورت می‌گرفت به شیوه الکترونیکی و از طریق شبکه اینترنت دردفاترخصوصی خدمات الکترونیک انجام می‌شودکه همین موضوع موجب می‌شود زمان پاسخگویی به استعلام‌های این سازمان از یک تا دو ماه به حداکثریک هفته کاهش یابد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.