انحلال ۱۷شرکت دولتی به تصویب رسید

0

انحلال ۱۶ شرکت وزارت صنایع و معادن و یک شرکت وزارت نیرو به تصویب هیئت واگذاری رسید.
به گزارش مهر، هیئت واگذاری در آخرین جلسه خود، همچنین به سازمان خصوصی‌سازی اجازه داد تا با نظر موافق در جلسات مربوط به انحلال شرکت‌های راکدی که دولت کمتر از۵۰ درصد در آنها سهم دارد و مشکل نیروی انسانی نیز ندارند شرکت کند.
این مصوبه تأکید دارد که تصمیم بر انحلال شرکت‌های مذکور، ابتدا باید به تأیید هیئت مدیره آنها رسیده باشد و پس از انحلال نیز کافی است تا فهرست شرکت‌های منحل شده به اطلاع هیئت واگذاری رسیده شود.
اعضای هیئت واگذاری در این جلسه که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، همچنین تصویب آئین‌نامه تعیین «اهلیت مدیریتی» خریداران سهام را منوط به تشکیل کارگروهی در این خصوص کردند.
در ادامه جلسه، اعضای هیئت رأی به تشکیل کارگروهی مشترک میان تعدادی از اعضاء با اتاق بازرگانی به منظور بازاریابی فروش دادند.
تعیین کارگروهی به منظور نظارت بر شرکت‌های دولتی پس از واگذاری متشکل از نمایندگان شورای عالی بورس، سازمان حسابرسی و تعدادی از اعضای هیأت واگذاری از دیگر تصمیمات این هیأت بود.
هیئت واگذاری در بخش دیگری از جلسه، حکم به واگذاری ۸/۴۲ درصد سهام شرکت واگن پارس با قیمت پایه ۴۵۹۰ ریال داد.
شرکت مهندسی ساخت تأسیسات دریایی ایران از دیگر شرکت‌هایی بود که اعضای هیأت، حکم به واگذاری ۴۹ درصد سهام آن با قیمت پایه ۳۰۲ هزار و ۵۱۹ ریال دادند.
در جلسه هیئت واگذاری، همچنین مقرر شد واگذاری ۳۵ درصد سهام شرکت «خدمات مشاوره و تأمین مالی ایدرو» با قیمت پایه ۱۷۰۱۰ ریال انجام شود. «ایران تراینکس» شرکت دیگری بود که بر اساس اجماع اعضای هیأت مقرر شد با قیمت ۵/۳۰۸ میلیون تومان به صورت نقدی به مزایده گذاشته شود.
واگذاری ۵۱ درصد از سهام «شرکت گسترش صنایع قائم» به قیمت پایه ۱۰۴۸ ریال از دیگر مصویات هیئت واگذاری بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.