انعقاد قرارداد ۵۲۵ هزار واحد مسکونی مهر در کشور

0

وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص آمار دقیق واجدین شرایط شناسایی شده در طرح مسکن مهر، ویژگی افرادی که طرح مسکن مهر به آنها تعلق می گیرد و آخرین وضعیت پیشرفت پروژه ها، گفت: بالغ بر یک میلیون نفر واجد شرایط مسکن مهر در شهرهای کشور شناسایی شده‌اند که تقریبا به همین میزان نیز زمین تهیه شده است.
به گزارش ایلنا، علی نیک زاد افزود: از میان یک میلیون نفر واجدین شرایط مسکن مهر در کل کشور، تاکنون برای ۵۲۵ هزار واحد مسکونی انعقاد قرارداد صورت گرفته است که این عقد قرارداد هم تعاونی‌ها و افرادی که به صورت گروهی در تعدادی از استان ها اقدام به ساخت و ساز کرده اند و هم انبوه‌سازان طرف قرارداد با وزارت مسکن و شهرسازی را شامل می‌شود.
وی با بیان این که تاکنون ۴۴۰ هزار واحد مسکونی مهر پروانه ساخت اخذ کرده‌اند و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز به مرحله ریختن فوندانسیون رسیده اند، در خصوص مسکن روستایی نیز اضافه کرد : تاکنون فوندانسیون ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها ریخته شده است و۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی نیز در حال انجام کارهای مقاوم سازی به سر می‌برند.
او تاکید کرد: دلیل گزارش آمار فوندانسیون به مردم این است که وقتی "ریخته شدن فوندانسیون" در یک قطعه زمین عنوان می‌شود، به این معناست که این قطعه زمین بلامعارض بوده، نقشه آن مورد تایید شهرداری است و شهرداران محترم نیز دستور صدور پروانه ساختمانی و اجازه ساخت را داده‌ا ند و عملیات در حال پیشرفت است.
وزیر مسکن و شهرسازی ادامه داد: ۳۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری ما از بانک مسکن برای مسکن مهر شهرها تعیین شده است که پرداخت آن به صورت سریع در کشور در حال انجام است. این تسهیلات برای پروژه هایی که به صورت غیرصنعتی و سنتی احداث می‌شوند، همان سقف ۱۵ میلیون تومان است و برای آنها که به شیوه صنعتی مشغول احداث ساختمان هستند، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان از خط اعتباری تخصیص داده شده برای طرح مسکن مهر جذب گردیده و پرداخت شده است بنابراین مشکلی در زمینه اعطای تسهیلات برای ساخت مسکن مهر نداریم.
نیکزاد اضافه کرد: ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها در حال ساخت است. ۱۴۰ هزار واحد نیز از طریق بانک ها انعقاد قرارداد شده و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.
وی تصریح کرد: : هم اکنون در حدود ۱۹۱۰ میلیارد تومان از خط اعتباری ۵۰۰۰ میلیارد تومان ( که ۳۵۰۰ میلیارد تومان آن به شهرها تخصیص داده شده و ۱۵۰۰ میلیارد تومان آن به روستاها اختصاص دارد) جذب شده است و بنابراین اعلام می کنم که تکلیف مسکن مهر در همه استان های کشور یعنی در همه شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، در همه شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ، در تمام شهرهای جدید مشخص شده است. او درباره وضعیت مقاوم سازی روستایی نیز گفت: همچنین تکلیف مقاوم سازی روستایی در همه روستاهای کشور مشخص شده و کارها به نحو مطلوب و رضیت بخشی در حال پیشرفت است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.