اوضاع قیمت مسکن در جنوب تهران

0

رونقی که معمولا هر ساله در ایام نزدیک به عید نصیب بازار مسکن می‌شد، در برخی از مناطق تهران هنوز به چشم نمی‌آید و همچنان در این مناطق، بازار مسکن با رکود و کسادی مواجه است.
به گزارش consbank به نقل از دنیای اقتصاد، بنا به گفته تعدادی از مشاوران املاک فعال در مناطق جنوب تهران، نبود قدرت مالی خریداران این روزها در ازای انجام معاملات مسکن تنها به پرسش‌های مراجعه‌کنندگان پاسخ دهند.
رنجبر، بنگاهداری در محدوده شاد آباد، درباره وضعیت فعلی بازار مسکن اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت خرید و فروش واحدهای مسکونی در این منطقه صفر است و هیچ استقبالی نمی‌شود؛ چراکه واقعا مردم قدرت خرید ندارند و از سوی دیگر مسکن مهر می‌تواند برای بازار مسکن سنتی مشکل‌ساز شود، زیرا در بازار شنیده می‌شود که اکثر افراد منتظر هستند تا پروژه مسکن مهر به اتمام برسد و از آن طریق برای خرید مسکن قدم پیش بگذارند؛ به همین خاطر اگر اکثر متقاضیان به سمت مسکن مهر حرکت کنند، بازار مسکن سنتی خالی از مشتری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان مسکونی نوساز در شادآباد از ۸۵۰ هزار تا ۹۵۰ هزار تومان و قیمت پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان چند سال ساخت بین ۶۵۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تومان از سوی مالکان اعلام شده است و این قیمت در مقایسه با قیمت ابتدای سال، متری ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشته است.
رنجبر افزود: اکثر ملک‌های کلنگی در منطقه شادآباد مشارکتی نوساز می‌شوند و به ندرت می‌توان شاهد ساخت‌وساز آپارتمانی توسط یک سازنده بود و قیمتی که برخی از سازنده‌ها برای پیش فروش واحدهای نوساز پیشنهاد می‌کنند، متری ۸۰۰ هزار تا ۸۸۰ هزار تومان است.
اکثر مراجعه‌کنندگان به بنگاه اما این روزها پرسش‌های مشابهی از قبیل اینکه «آیا با مبلغ ۳۵ میلیون تومان می‌توان یک واحد با کیفیت خریداری کرد؟» یا «یک متراژ مشخص در حال حاضر در بازار چه قیمت است؟» می‌پرسند، حتی گاهی بر سر قیمت‌های پیشنهادی مالکان بحث می‌کنند و سعی دارند قیمتی را که از نظر خود مناسب می‌دانند، به فروشنده تحمیل کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.