اولین استیضاح دولت دهم کلید خورد

0

تنها سه ماه بعد از کسب رای اعتماد موسوم به ناپلئونی توسط محرابیان وزیر صنایع ، منابع خبری از تهیه طرح استیضاح وی خبر می دهند .
به گزارش سایت شفاف، یک نماینده مجلس از نقش چند نماینده مجلس برای تهیه طرح استیضاح وزیر صنایع خبر داد.
این نماینده مجلس هشتم محورهای طرح استیضاح علی اکبر محرابیان را چنین برشمرد :
۱- انتصابات غیرکارشناسی در بدنه وزارت صنایع و معادن
۲- نظارت ضعیف بر کارگاههای صنعتی
۳- اعلام آمارهای ضد و نقیض در مورد مشکلات صنایع
گفتنی است،این نماینده از بهمن اخوان،کاتوزیان و عزت الله اکبری به عنوان نمایندگان پیگیر این استیضاح نام برد و از اعلام این استیضاح بعد از عیدغدیر خبر داد.
استیضاح علی اکبر محرابیان در حالی مطرح می شود که در زمان معرفی وی به عنوان وزیر صنایع دولت دهم نیز بسیاری از نمایندگان مجلس بر عدم رأی اعتماد به وی تأکید می کردند . اما به وجود آمدن فضای خاص بعد از انتخابات سبب شد که نمایندگان با مصلحت سنجی هایی تصمیم بگیرند که به اکثر وزرای پیشنهادی رأی اعتماد بدهند که برغم این تصمیم مصلحت اندیشانه بازهم محرابیان نتوانست رای بالایی در مجلس کسب کند .
بار اولی که محرابیان موفق به کسب رأی اعتماد نمایندگان شد زمانی بود که طهماسبی وزیر صنایع دولت نهم بنا به دلایلی نامعلوم از سمتش استعفا داد و محرابیان که از دوستان احمدی نژاد و نماینده وی در ستاد تبصره ۱۳ بود از سوی وی به عنوان وزیر صنایع معرفی شد . در آن زمان محرابیان موفق شد ۱۷۴ رأی مثبت کسب کند که این نیز رآی بالایی محسوب نمی شود .
اما دوران وزارت محرابیان در دولت نهم همزمان با جنجال بر سر طرح موسوم به « اتاق امن » در حال پایان بود که احمدی نژاد بازهم برغم پیش بینی کارشناسان و نمایندگان مجلس بازهم وی را به عنوان وزیر صنایع دولت دهم معرفی کرد .
با این حال بسیاری پیش بینی می کردند با توجه به شکایتی که از محرابیان در زمینه طرح « اتاق امن » مطرح شده و رأیی که دادگاه به سود شاکی و علیه محرابیان صادر کرده محرابیان نتواند رأی اعتماد نمایندگان را جلب کند که شرایط خاص آن دوران سبب شد که این بار محرابیان با رأیی شکننده دوباره بر کرسی وزارت صنایع و معادن بنشیند .
محرابیان که تنها با ۱۵۳ رای موافق و در مقابل ۲۷ رای ممتنع و ۱۰۳ رای مخالف موفق شده بود از سد مجلس بگذرد اکنون دوباره در آستانه کسب رأی اعتماد نمایندگانی قرار دارد که این بار دیگر مصلحت سنجی های پیشین را هم ندارند .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.