اولین منوریل ایران در «قم» ساخته می‌شود

0

رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور در بازدید از پروژه بزرگ منوریل قم که با همراهی معاون عمرانی استاندار، شهردار و مسوولین شهری قم صورت گرفت، با بیان این که اولین منوریل کشور در شهر قم به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: مردم قم، مسافران اولین منوریل کشور خواهند شد.
به گزارش  ConsBank، محمد رویانیان در حاشیه این بازدید ضمن تاکید بر اجرای سریع نخستین پروژه «منوریل» کشور در قم، در گفت‌وگو با ایسنا، یادآور شد: کارگاه اجرایی این طرح با تجهیزات کامل فعالیت خود را آغاز کرده است و تا هفته آینده نیز پایه‌های منوریل احداث خواهند شد.
وی با بیان این که مردم قم اولین منوریل کشور را تجربه خواهند کرد، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای تامین واگن نیز انجام شده و از سوی دولت نیز اعلام کرده‌ایم که آماده کمک در هر زمینه هستیم.
مشاور رییس جمهوری در مورد بودجه اختصاص یافته برای ایجاد خط منوریل قم، بیان کرد: امسال بودجه خوبی برای این امر اختصاص یافت که با اختصاص اعتبارات این طرح که حداکثر ۳۰ ماهه است، مشکلی نخواهد داشت.
وی ادامه داد: فاز اول منوریل قم ۱۶ ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد و مردم این شهر شاهد حرکت منوریل خواهند بود.
رویانیان در ادامه با اشاره به اتصال ایستگاه قطار سریع السیر تهران ـ اصفهان با ایستگاه اول منوریل، به ایسنا گفت: قطار پرسرعت تهران ـ اصفهان از ایستگاه منوریل قم عبور می‌کند که این طرح نیز هفته آینده بررسی و تصویب می‌شود.
لازم به ذکر است، طرح منوریل قم، ۲۷ کیلومتر است که با زمان‌بندی به بهره‌برداری خواهد رسید. فاز اول این طرح به طول ۲/۶ کیلومتر، ۱۶ ماه دیگر بهره‌برداری خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.