اولین کنفرانس انرژی های تجدیدپذیر و تولید پراکنده برق

0

اولین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران در خراسان جنوبی با ارسال۲۸۰ مقاله از دانشگاه های سراسر کشور به همایش انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران ۱۸ تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا ، محمدرضا آقا ابراهیمی دبیر همایش با بیان مطلب بالا گفت: ایده اولیه برگزاری این کنفرانس که برای اولین بار در کشور برگزار می شود، در دی ماه سال گذشته از سوی گروه قدرت دانشکده مهندسی مطرح شد و به تصویب شورای پژوهشی این دانشکده رسید.
وی افزود: همزمان در کنفرانس ها و فراخوان های برگزار شده در سراسر کشور از سال گذشته اطلاع رسانی وسیعی برای این کنفرانس انجام شد که در سایت اینترنتی کنفرانس در سطح بین المللی نیز اطلاع رسانی شد.
دبیر همایش با بیان این که این کنفرانس در دو محور انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده است گفت: طی چند دهه اخیر برخی از مشکلات از قبیل گران شدن و رو به اتمام بودن سوخت های فسیلی و به وجود امدن مسائل زیست محیطی به خصوص پدیده گرمایش زمین باعث شده است که جوامع بشری روی به استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر و منابعی غیر از منابع فسیلی بیاورند.
آقا ابراهیمی تأکید کرد: برخی کشورها در این زمینه پیشتاز هستند اما کشور ما متأسفانه آن طور که باید در این زمینه پیشرفتی نداشته است.
وی با اشاره به منابع تولید پراکنده گفت: منابع انرژی تجدید پذیر پراکنده هستند و هدف ما ایجاد روش هایی است که بتوانیم این منابع پراکنده تولید انرژی را ادغام کنیم و بازده را بالا ببریم.
دبیر همایش ادامه داد: برای بالا بردن اعتبار این کنفرانس کمیته علمی بسیار قوی متشکل از ۸ نفر از اساتید دانشگاه بیرجند، ۲۱ نفر از اساتید دانشگاه تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس، صنعتی امیر کبیر، صنعتی اصفهان، دانشگاه فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی و سازمان توانیر تشکیل شده است.
آقا ابراهیمی افزود: تعداد بالای مقالات ارسال شده به همایش، نیاز به برگزاری چنین همایش هایی در سراسر کشور و همچنین اعتبار دانشگاه بیرجند در کشور را نشان می دهد.
وی با اشاره به بخش داوری مقالات گفت: ۱۵۰ استاد دانشگاه های سراسر کشور به ۲۸۰ مقاله ارسال شده داوری کردند که از این بین ۱۶۰ مقاله از یک هزار و ۵۰۰ محقق داخلی پذیرفته شده که ۳۰ مقاله از محققین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اساتید استان است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.