ایجاد دومین دفتر تجاری ایران در گوانگ دونگ چین

0

نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: اتاق مشترک ایران و چین دومین دفتر تجاری خود را بعد از شانگهای در گوانگ‌دونگ تا پایان سال ۲۰۱۱ ایجاد می کند.
به گزارشConsBank  به نقل از فارس، حریری در جلسه همکاری و بازرگانی ایران و استان گوانگ‌دونگ چین اظهار داشت: اتاق ایران و چین در نظر دارد تا دومین دفتر تجاری خود را بعد از شانگهای در گوانگ‌دونگ تا پایان سال۲۰۱۱ ایجاد کند.
وی افزود: این استان ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۶ تا۷ میلیون نفر آن از استان‌های دیگر مهاجرت کرده‌اند و با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد ۱۱ درصد از اقتصاد چین در این استان متمرکز شده است.
نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: حدود ۲۵ درصد از واردات چین توسط استان گوانگ دونگ صورت می‌گیرد لذا با توجه به اهمیت این استان دولت ایران در نظر دارد تا در این استان سرکنسولگری ایجاد کند.
وی افزود: رسالت ما این است که روابط ایران و چین را توسعه داده و به دنبال پایداری این روابط باشیم.
حریری گفت: با توجه به آنکه کشور ما در حال توسعه و رشد است سالانه نیازمند یک میلیون واحد مسکونی درکشور هستیم که در این خصوص برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم اما شرکت‌های چینی نیز می‌توانند در این زمینه سرمایه‌گذاری بکنند.
وی افزود: با توجه به اینکه جمعیت کشورهای CIS ، ایران و عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نزدیک به ۷۰۰ میلیون نفر جمعیت دارند لذا سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی در ایران به عنوان کانون این کشورها می‌تواند نقش بسزایی بر توسعه تجارت با منطقه داشته باشد.
نایب رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: نباید شرکت‌های چینی به ایران از دید رسانه‌های غربی نگاه کنند به طوری که شاید من هم از بیرون به ایران نگاه می‌کردم تصور این بود مردم در خیابان‌ها با یکدیگر درگیر هستند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.