“ایرانی ها در ثروتمندی جهانی ۲پله صعود کردند”

0

صندوق بین المللی پول اعلام کرد:ایرانی ها با ارتقای دو پله ای در جایگاه تولید و ثروتمندترین مردم جهان طی سال ۲۰۰۹ به عنوان هفتاد و دومین کشور در میان ۱۸۲ کشور شناخته شدند.
به گزارش  ConsBank به نقل از فارس، آمارهای منتشر شده از سوی صندوق بین المللی پول نشان می دهد ایران در جایگاه ثروتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۰۹ با صعود دو پله ای نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.
این نهاد بین المللی سرانه تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس قدرت خرید در سال ۲۰۰۹ را ۱۱ هزار و ۱۷۲ دلار اعلام کرده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۱۴۶ دلار افزایش داشته است.
سرانه تولید ناخالص داخلی بر اساس قدرت خرید به عنوان شاخص ثروتمندی مردم در محافل اقتصادی شناخته می شود. بدین ترتیب ایران در سال ۲۰۰۸ با رقم ۱۱ هزار و ۲۶ دلاری سرانه تولید ناخالص داخلی بر اساس قدرت خرید به عنوان هفتاد و چهارمین کشور ثروتمند جهان شناخته می شد که در سال ۲۰۰۹ با ارتقاء دو پله ای در جایگاه هفتاد و دوم در میان ۱۸۲ کشور قرار گرفته است.
ثروتمندترین مردم جهان در سال ۲۰۰۹ مردم قطر شناخته شده است. سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور بر اساس قدرت خرید در سال ۲۰۰۹، بیش از ۸۳ هزار دلار اعلام شده است.
لوگزامبورگ با ۷۸ هزار دلار، نروژ با ۵۲ هزار دلار، سنگاپور با ۵۰ هزار دلار، برونئی با ۴۹ هزار دلار، امریکا با ۴۶ هزار دلار، سوئیس با ۴۳ هزار دلار، هنگ کنگ با ۴۲ هزار دلار، هلند با ۴۰ هزار دلار و ایرلند با ۳۹ هزار دلار به ترتیب در رتبه های دوم تا دهم از این نظر قرار گرفته اند.
رتبه برخی دیگر از کشورها که بالاتر از ایران قرار دارند عبارت است از: کویت ۱۳، امارات ۱۶، انگلیس ۲۰، آلمان ۲۱، فرانسه ۲۲، ژاپن ۲۴، بحرین ۳۳، عمان ۳۶، عربستان ۳۹، روسیه ۵۲، لیبی ۵۵،و ترکیه ۶۶٫
کشورهای برزیل، آفریقای جنوبی، پرو، تونس، الجزایر، چین، مصر، اردن، اندونزی، عراق، و سوریه از جمله کشورهایی هستند که در رتبه ای پایین تر از ایران قرار گرفته اند.
جمهوری دموکراتیک کنگو نیز با سرانه تولید ناخالص داخلی ۳۳۶ دلاری بر اساس قدرت خرید در جایگاه ۱۸۲ جهان قرار گرفته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.