ایران خواستار تقویت روابط چهارجانبه تهران ،دمشق،بغداد و آنکارا است

0

وزیر مسکن وشهرسازی اعلام کرد، تهران و دمشق باید تلاش کنند روابط اقتصادی چهار جانبه بین ایران ، سوریه ، عراق و ترکیه تقویت شود و گسترش همکاریها را به دنبال داشته باشد.
به گزارش ایرنا ،علی نیکزاد در هشتمین نشست کمیته پیگیری و توسعه همکاریهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه در تهران گفت: ورود عراق به روابط چهارجانبه مذکور موجب خواهد شد تا گام بسیار مهمی در شکل گیری همگرایی چهار جانبه برداشته شود .
وی اضافه کرد، هماهنگی بین ایران وسوریه در حال حاضر جهت توسعه روابط اقتصادی طرفین با رهنمودهای روسای جمهور دو کشور و در چارچوب کمیسیون های مشترک در عالی ترین سطح قرار دارد.
نیکزاد از شکل گیری چهار گروه در قالب کمیته های کارشناسی در نشست تهران خبرداد و گفت : کمیته همکاریهای اقتصادی ، بازرگانی ، بانکی ، امور زیارتی ، بهداشت ودرمان و مسکن نخستین کمیته فعال است. کمیته دوم همکاریهای صنعتی است و کمیته سوم همکاری در زمینه برق ، آب و فاضلاب را بررسی می کند و چهارمین کمیته تلفیق و تنظیم سند را انجام خواهد داد.
وزیر مسکن وشهرسازی در این نشست از تمایل شرکتهای ایرانی برای توسعه فعالیت ها دربخش های صنعتی ، تولیدی ، بهداشتی ، درمانی و فناوریهای نو در سوریه خبرداد و خواستار تسهیل در فرآیند گردش امور اداری، تسریع در عملیات اجرایی و فراهم سازی تمهیدات کافی برای حضور آنها شد .
قرار است هیاتهای کارشناسی دو کشور روز دوشنبه هفته جاری توافق های به عمل آمده را به امضای وزیر مسکن وشهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر اقتصاد وبازرگانی جمهوری عربی سوریه برسانند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.