ایده بلندپروازانه ایلان ماسک برای حل مشکل ترافیک

0

ایلان ماسک (Elon Musk)، ایده جذابی برای حل مشکل ترافیک ارائه کرده است.

ایده بلندپروازانه ایلان ماسک برای حل مشکل ترافیکایده بلندپروازانه ایلان ماسک برای حل مشکل ترافیک، ساخت تونلی است که در آن با سرعت ۲۴۱ کیلومتر در ساعت کار حمل‌ونقل افراد انجام می‌شود. گام نخست اجرای این پروژه بزرگ راضی کردن مقام‌های شهری و قانع کردن ساکنان برای حفر تونل زیر ساختمان‌های شهر است. جن بالاجادیا (Jehn Balajadia) مدیر کمپانی بورینگ (Boring Company) که در این پروژه همکار شرکت تسلا محسوب می‌شود توضیحات مفصلی به شورای شهر کالور سیتی (Culver City) در مورد این پروژه و حفر تونل در مسیر ۱۰،۵ کیلومتری بین لس‌آنجلس و کالور سیتی داد.

ایده بلندپروازانه ایلان ماسک برای حل مشکل ترافیکبخش زیادی از این توضیحات به توانایی فنی کمپانی برای ساخت و تجهیز پروژه اختصاص داشت. او گفت کمپانی هم‌اکنون اجازه حفاری در زیر جاده‌های شهری را از مقام‌های شهری لس‌آنجلس دریافت کرده است. با این وجود مدیران شهری کالور سیتی چندان به پروژه خوش‌بین نیستند. ایلان ماسک در سال ۲۰۱۶ هنگامی که جانش از ترافیک لس‌آنجلس و حومه‌اش به لب رسیده بود ایده ساخت تونلی که در آن مسیرها به صورت لایه‌ لایه از یکدیگر مجزا باشند و هم وسایل نقلیه شخصی و هم وسایل حمل‌ونقل عمومی در آن با سرعت زیاد در حرکت باشند را با کمپانی بورینگ در میان گذاشت.

بر اساس این طرح فقط ماشین‌های برقی می‌توانند در فضای ویژه تونل حرکت کنند. بنیانگذار کمپانی مشهور تسلا (Tesla) همچنین مدعی است که تسلا از این توانایی برخوردار است که تونل را با قیمت بسیار ارزان‌تری و در مدت زمانی چهار برابر سریع‌تر از حفر تونل‌های متداول بسازد. ادعایی که مورد تردید مهندسان قرار گرفته است. ماسک همچنین ایده‌ای برای طراحی تونل‌های پرپیچ‌وخم بین شهری برای عبور قطارهای معلق در تیوب‌های خالی از هوا در دست اجرا دارد. اوایل سال پیش ایلان ماسک تونلی برای آزمایش طرح خود در زیر دفتر مرکزی اسپیس ایکس (SpaceX) ایجاد کرد. چند ماه بعد کمپانی بورینگ اجازه ساخت تونلی به طول ۳،۲ کیلومتر برای آزمایش طرح از شورای شهر هاوترون (Hawthorne) کسب کرد. این آزمایش‌ها هم‌اکنون به پروژه ساخت مسیر قطار سریع‌السیر از مرکز شهر شیکاگو به فرودگاه بین‌المللی این شهر انجامیده است. با این وجود هنوز اعضای شورای شهر کالور سیتی دیدگاه‌های متفاوتی در مورد طرح بلندپروازانه ایلان ماسک دارند و به توافق نرسیده‌اند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.