ایده های اتاق بازی کودکان جهت خلق فضایی جالب و کاربردی

0
اتاق بازی

از دیدگاه یک طراح، اتاق بازی یکی از پروژه های جالب و جذاب طراحی می باشد. کودکان شما ساعت های زیادی را در آن سپری خواهند کرد و به یادگیری و آموزش و بازی خواهند پرداخت. بنابراین سعی کنید آزادانه عمل کرده و علایق آنها را در طراحی این فضا، در نظر بگیرید. تصوراتتان را آزاد و رها بسازید و فضایی دلخواه کودکانتان طراحی کنید.

علاوه بر زیبایی، کاربردی بودن این اتاق را نیز در نظر بگیرید. یک اتاق بازی خوب باید توجه کودکان را به خود جلب کرده و فضای کافی برای اسباب بازی های آنها داشته باشد. رعایت همه این نکات در یک فضا، آسان نیست.

ما لیستی از ایده های اتاق بازی را گردآوری کرده ایم تا به شما برای خلق فضایی که هم جالب باشد و هم اهداف بزرگتری را در برگیرد، کمک کنیم. اگر شما از این پیشنهادات الهام بگیرید و علایق کودکانتان را در نظر بگیرید، مطمئن باشید که فضایی را خلق خواهید کرد که مورد توجه همه افراد خانواده قرار بگیرد.

ایجاد منطقه ای خاص برای هر فعالیت

اتاق بازی

کودکان عادت دارند به سرعت نور از فعالیتی سراغ فعالیت دیگر بروند. جمله “من خسته شدم” برای همه والدین جمله آشنایی است. بنابراین، شما باید فضایی را خلق کنید که برای انجام فعالیت های مختلف مناسب باشد، به این معنی که فضاهایی که هر یک برای هدف خاصی طراحی شده اند را کنار هم قرار دهید. به عنوان مثال در نظر گرفتن فضایی برای خواندن کتاب، میزی برای انجام کارهای هنری و یا قرار دادن تلویزیون برای تماشای فیلم، همه اینها در کنار هم فضای متنوعی را خواهند ساخت.

هنگام خلق این فضا، دقت کنید همه وسایل لازم برای انجام فعالیت را در دسترس قرار دهید. به این ترتیب، علاوه بر سازماندهی وسایل، فرصتی را برای کودکان کوچکتر ایجاد می کنید تا خودشان به طور مستقل آنچه را که می خواهند انجام دهند.

قرار دادن تعداد زیادی قفسه در اتاق بازی 

اتاق بازی

کودکان معمولاً وسایل زیادی دارند، بهترین اتاق کودک، اتاقی می باشد که دارای قفسه های زیادی برای چیدمان این وسایل داشته باشد، به گونه ای که وسایل به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاق محسوب شوند.

اولین گام، تعیین نوع قفسه می باشد. بایستی قفسه ها را متناسب با وسایل انتخاب کنید. قفسه بندی را به گونه ای انجام دهید که تمام علایق کودک در آنها گنجانده شود.

هنگام انتخاب قفسه، توجه داشته باشید که برخی از قفسه ها کاربردی چندگانه دارند. سعی کنید رنگ قفسه ها را از رنگ های خنثی انتخاب کنید. با توجه به اینکه قفسه ها یکی از گران ترین بخش های دکوراسیون می باشند، سعی کنید آنها را متناسب با بازه سنی بیشتری انتخاب کنید.

افزودن وسایل جانبی رنگی

اتاق بازی

هیچ اتاق بازی تا کنون ۱۰۰ درصد مطلوب نبوده است، اما هیچ جیز بدتر از این نیست که بخواهید از بالا تا پایین یک اتاق را از اول طراحی و دکوراسیون کنید، به دلیل اینکه علایق کودکتان تغییر کرده است. بهترین راه استفاده از رنگ های متعدد با استفاده از وسایل جانبی مختلف می باشد. زیرا در صورت تغییر علایق کودک، تنها باید برخی از وسایل جانبی را تغییر دهید.

سعی کنید رنگ و الگوهای مختلف را با استفاده از بافت های گوناگون، ترکیب کنید. بالش ها، فرش ها و روتختی ها بهترین نقطه برای شروع این کار هستند. همچنین دیوارها و لامپ ها نیز می توانند در این شیوه، نقش داشته باشند.

ایجاد ایده های خلاقانه روی دیوار 

اتاق بازی

دیوارها درواقع جهت جداسازی فضاهای مختلف در خانه به کار می روند. از آنجایی که انتظار می رود فضاهای کودکانه نسبت به دیگر فضا جالب تر و سرگرم کننده تر باشند، می توانید از دیوارها جهت افزودن خلاقیت به دکوراسیون استفاده نمایید.

توصیه می کنیم از یک لایه پایه با رنگ خنثی استفاده کنید و از برچسب های دیواری برای افزودن جذابیت بصری استفاده نمایید. از آنجایی که برچسب ها به طور دائمی به دیوار نمی چسبند، هر زمان که کودک شما علاقه ای به آنها نداشت، می توانید از دیوار جدا سازید. همچنین می توانید از کاغذ دیواری یا نقاشی دیواری برای روح بخشیدن به فضا استفاده کنید.

اتاق بازی

خلق یک اتاق بازی ایده آل بسیار سخت تر از آنچه به نظر می رسد، می باشد. از یک طرف، باید علایق کودک را در نظر بگیرید و به تخیلات آنها الهام ببخشید. از طرف دیگر، این اتاق هدف خاصی را باید دنبال کند. اتاق بازی علاوه بر اینکه فضای سرگرم کننده ای برای کودک فراهم می کند، بایستی به هم ریختگی ها را نیز در خود محفوظ نگه دارد. در نظر گرفتن این دو هدف در کنار هم در یک فضا، آسان نیست، اما با بکار گیری این پیشنهادات شما می توانید یک اتاق بازی مناسب برای کودکتان خلق کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.