ایرانی ها در ۶ ماه ۱۳ میلیارد لیتر بنزین را سوزاندند

0
به گزارش Consbank به نقل از ایرنا، در ١٨۶ روز نخست امسال، ١٣ میلیارد و ٩۴ میلیون و ۴٠٠ هزار لیتر بنزین در کشور مصرف شد درحالی که در مدت مشابه سال گذشته ١٢ میلیارد و ٧۵٩ میلیون و ۶٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شده بود.

میانگین مصرف روزانه این فرآورده در ۶ ماه نخست سال جاری ٧٠,۴ میلیون لیتر و در مدت مشابه سال ۹۲ حدود ۶٨,۶ میلیون لیتر بوده است.

مقایسه آماری در گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نشان می دهد که مصرف بنزین نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ٢,۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین در این بازه زمانی روزانه ۵ میلیون لیتر نفت سفید مصرف شد که در قیاس با مدت مشابه سال پیش (۵,٨ میلیون لیتر) کاهش ١۴ درصدی داشته است.

مجموع مصرف این فرآورده در نیمسال جاری ٩٣٠ میلیون لیتر بوده درحالی که در مدت مشابه سال پیش یک میلیارد و ٧٨ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر نفت سفید مصرف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ١۴٩ میلیون لیتر کاهش نشان می دهد.

همچنین، در ١٨١ روز نخست سال جاری در مجموع ١٨ میلیارد و ٢٧ میلیون و ۶٠٠ هزار لیتر نفتگاز مصرف شده که ١٣ میلیارد و ۴٣٠ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر آن به بخش نیروگاهی مربوط می شود.

گازوییل مصرفی از ابتدای سال جاری تا ٢۶ شهریورماه روزانه ۹۹٫۶ میلیون لیتر بود.

مصرف نفتگاز غیرنیروگاهی ١٨١ روز نخست امسال افزایشی بوده به طوری که در این بازه زمانی روزانه بطور میانگین ۷۴٫۲ میلیون لیتر نفتگاز در بخش غیر نیروگاهی مصرف شد که این رقم از رشد ٣٨ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

مصرف روزانه این فرآورده نفتی در بازه زمانی مشابه سال قبل، ۷۱٫۹ میلیون لیتر بوده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.